Soła przekroczyła stan ostrzegawczy o ponad pół metra

2 Paweł Wodniak  |   Fakty  |   28 kwietnia 2017

Poziom wody w Sole w Oświęcimiu o godzinie 12.30 wynosił 426 cm. Stan ostrzegawczy wynosi 370 cm, a więc górska nieobliczalna rzeka przekroczyła go o 56 cm.

W ciągu półtorej godziny, czyli pomiędzy 11 a 12.30 poziom wzrósł o centymetr. Cały czas pada deszcz. Przypomnijmy, że wczoraj prezydent Oświęcimia wprowadził w mieście stan pogotowia przeciwpowodziowego.

– Poziom wody w Sole jest uzależniony od sytuacji w górnym biegu rzeki, a w szczególności na zaporach i od zrzutów wody – mówi Katarzyna Kwiecień z oświęcimskiego magistratu.

Na razie przepływ z zapory w Czańcu wynosi 120 metrów sześciennych na sekundę i nie ma tendencji wzrostowej mimo prognoz, że deszcz będzie padał co najmniej do wieczora.

– Sytuacja w mieście jest na bieżąco monitowana przez zespół zarządzania kryzysowego. W stanie gotowości są również służby miejskie – zapewnia Katarzyna Kwiecień.

Zdjęcia lub filmy dokumentujące aktualny stan rzek i rzeczek w powiecie oświęcimskim prosimy przesyłać na adres redakcja@faktyoswiecim.pl

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .Archiwa