Soła Oświęcim nie zagra w tym sezonie w III lidze

0 Paweł Wodniak  |   Fakty,Piłka nożna  |   7 sierpnia 2019 11:41

Zarząd Klubu Sportowego Soła Oświęcim wycofał drużynę seniorów z rozgrywek w III lidze. Piłkarze nie zagrają w najbliższym sezonie, bo klub ma problemy finansowe.

Miały się zacząć tuż po wycofaniu się głównego sponsora, do czego doszło z początkiem ubiegłego roku. Sezony 2017/2018 i 2018/2019 zakończyły się sportowymi sukcesami, ale to nie wystarczy, by kontynuować je w kolejnym sezonie rozgrywkowym.

„Mimo starań poczynionych na szeroką skalę, nie udało się pozyskać potrzebnej kwoty i tym samym bezpiecznie wystartować w rozgrywkach III ligi, a ten poziom rozgrywkowy, poza sportowym, wymaga odpowiednio wysokiej organizacji i finansowania” – podaje zarząd Soły w dzisiejszym komunikacie.

Jednocześnie zapewnia, że po okresie zawieszenia, planuje wrócić do rozgrywek na poziomie seniorów zgodnie z przepisami Polskiego Związku Piłki Nożnej.

„Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w pomoc klubowi w tym najtrudniejszym okresie i zachęcamy do dalszego wspierania, bo KS Soła nie znika z mapy Polski” – zapewniają działacze.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa