Reklama
7 czerwca 2026, niedziela
Śmieciarz wyrzucił części samochodowe. Szukają go mundurowi
- Redakcja eFO
- 11 listopada 2020
- 06:50
Reklama
Patrol kęckiej straży miejskiej natrafił na dzikie wysypisko śmieci. Sterta samochodowych części znajdowała się w Bulowicach, niedaleko rzeki Bulówki.
„To kolejne w tym roku porzucone śmieci na terenie nasze gminy” - mówi Grzegorz Środa, komendant straży miejskiej w Kętach.
„Wiemy, że w Czańcu też mają podobny problem i tam też śmieciarze ulubili sobie kilka miejsc. Prawda jest taka, że sprawcy działają z premedytacją wyrzucając jedynie w większości części samochodowe, które fabrycznie nie posiadają znaków identyfikacyjnych a jeśli jakaś część jest znakowana to przed wyrzuceniem znaki te są skrupulatnie usuwane” - tłumaczy komendant.Strażnicy miejscy zwrócili się już o pomoc do kęckiej policji w celu ustalenia sprawcy.
„Apelujemy jednocześnie do wszystkich mieszkańców, bo każda informacja dla nas jest bardzo cenna. Może ktoś wie, że w jego sąsiedztwie są rozbierane samochody, widział przewóz takich części lub był świadkiem ich porzucenia. Zapewniamy całkowitą anonimowość” - dodaje Grzegorz Środa.Zwraca się też do mieszkańców, że gmina to przecież wspólne podwórko i trzeba zadbać o nie jak należy i nie można pozwolić na żadne akty wandalizmu.