Ślisko i niebezpiecznie na drogach

0 Paweł Wodniak  |   Fakty  |   13 listopada 2017

Po opadach deszczu na drogach zrobiło się ślisko i niebezpiecznie. Dzisiaj po południu w powiecie doszło do dwóch kolizji, w tym na drodze, gdzie rano zginął pieszy.

W Oświęcimiu na ulicy Fabrycznej, w ciągu drogi krajowej nr 44, mieszkaniec powiatu chrzanowskiego najechał volkswagenem na tył forda. Mężczyzna dostał mandat i punkty karne.

Niedługo później incydent drogowy wydarzył się na drodze wojewódzkiej w Osieku, gdzie wczesnym rankiem doszło do tragedii. O wypadku, w którym życie stracił młody mężczyzna, pisaliśmy w artykule „Pieszy zginął na drodze w Osieku”.

Na ulicy Głównej lusterkami zderzyły się dwie miejscowe kobiety, jadące audi i suzuki. W tym przypadku policjanci z drogówki ukarali mandatami i punktami obie panie.

„Kolejny raz apelujemy o przestrzeganie przepisów, zmniejszenie prędkości i szczególną uwagę za kierownicą. Piesi natomiast powinni pamiętać o noszeniu elementów odblaskowych, a najlepiej kamizelek. Zwłaszcza, gdy poruszają się drogą bez chodnika. Taka kamizelka to wydatek kilku, kilkunastu złotych, a może uratować życie” – przekonuje aspirant sztabowy Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
KalendariumArchiwa