Slalomem po alkoholu i bez „prawka”

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   20 kwietnia 2018 12:10

W Kętach policjanci zatrzymali volkswagena, który jechał slalomem. Okazało się, że kierowca jest po alkoholu i nie ma prawa jazdy.

Do zdarzenia doszło wczoraj na ulicy Kleparz. Mundurowi z oświęcimskiej drogówki, tym razem patrolujący gminę Kęty, dostrzegli samochód, którego styl jazdy wskazywał, że kierowca jest pod wpływem alkoholu lub środków psychoaktywnych.

Policjanci zatrzymali volkswagena passata i poddali kontroli kierującego nim 31-letniego mieszkańca Kęt. Mężczyzna wydmuchał w alkosensor 1,23 promila alkoholu. Ponadto po wpisaniu danych kierowcy do policyjnej bazy, wyszło na jaw, że mężczyzna nie posiada prawa jazdy. Stracił je w 2017 roku na mocy orzeczenia sądowego. Sąd zakazał mu prowadzenia pojazdów mechanicznych przez trzy lata.

Teraz kęczaninowi grozi kara do dwóch lat więzienia za jazdę po pijanemu i do trzech za złamanie zakazu sądowego.

Kolejny kierowca pod wpływem wpadł dzisiaj rano, także w Kętach. Policjanci z miejscowego komisariatu na ulicy Partyzantów zatrzymali do rutynowej kontroli drogowej opla astrę. Za kierownicą siedział 59-letni mieszkaniec gminy. Mężczyzna miał 0,54 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa