Skasował płot, drzewo i BMW – FOTO

Marcin Cichowski  |   Fakty  |   19 listopada 2018 11:09

22-letni, nietrzeźwy kierowca ze Śląska bez uprawnień „skasował” płot, drzewo i BMW. W organizmie miał 1,60 promila alkoholu.

Do zdarzenia doszło w Bielanach na ulicy Mostowej w nocy z czwartku na piątek. Kierowca samochodu BMW zjechał z jezdni, uderzył w ogrodzenie posesji, następnie uderzył w drzewo, po czym ugrzązł na polu ornym. Pojazdem podróżowali dwaj mieszkańcy Śląska 21 i 22-letni.  Szybko okazało się, co było przyczyną  utraty panowania nad pojazdem.

“Badanie stanu trzeźwości 22-letniego kierowcy wykazało 1,60 promila alkoholu. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania. Jego znajomy również był pod wpływem alkoholu – 1,30 promila alkoholu” – informuje aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa KPP w Oświęcimiu.

Obaj nietrzeźwi trafili do szpitala, gdzie po badaniach okazało się, że doznali jedynie stłuczeń.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat dwóch oraz zakaz prowadzenia pojazdów nie mniejszy niż trzy lata. Ponadto osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości musi się liczyć z konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne, w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
 
Aukcje dla Nikolki Kurpas
Grupa Publiczna · 1233 członków
Dołącz do grupy
https://www.siepomaga.pl/aukcjedlanikolki Aukcje dla Nikolki Kurpas to grupa ludzi wymieniających się przedmiotami i usługami, podczas zabawy po zako...
 
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

Log in as an administrator and view the Instagram Feed settings page for more details.

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa