Skarbonka Szroma dla Nikolki Kurpas – FILM

Jola Wodniak  |   Fakty  |   16 marca 2020 08:00

Powstał nowy pomysł pomocy Nikolce Kurpas z Brzeszcz. To „Skarbonka Szroma”, wymyślona przez znanego oświęcimskiego mistrza kuchni.

Sebastian „Szromu” Schrom jest szefem kuchni restauracji La Rossa w Oświęcimiu. Widzowie Polsatu kibicowali mu w trzeciej Hell’s Kitchen.

Tym razem „Szromu” pokazał się jako człowiek o wielkim sercu, który zainicjował akcję charytatywną na rzecz pomocy 13-latce, cierpiącej na czterokończynowe porażenie mózgowe. Pomimo intensywnej rehabilitacji dziewczynka nie jest w stanie samodzielnie funkcjonować – nie chodzi, nie siedzi, nie mówi.

Nikolka Kuropas

W nocy śpi niewiele ze względu na cierpienie spowodowane przykurczami, zdeformowanym kręgosłupem i innymi dolegliwościami, a przede wszystkim, ogromnym bólem bioderka, które usadowiło się poza panewką stawu.

Od okresu niemowlęcego prowadzona jest rehabilitacja  i Nikolka doszła do takiego momentu gdzie   przy pomocy specjalnego urządzenia (WOKIER) ,w którym była zapięta i podtrzymywana miała możliwość chodzenia. Była bardzo szczęśliwa kiedy mogła podejść do  drzewa i zerwać kwiata z wiśni. To było jej pierwsze szczęśliwe doświadczenie że mogła  zrobić to samodzielnie.  

Nikolka wymaga całkowitej i całodobowej opieki i pomocy, które zaspokajane są przez kochającą i pełną poświęcenia mamę.

Mama samotnie  wychowuje córkę

Dokonuje wszelkich starań, aby poprawić stan zdrowia swojego dziecka, aby ulżyć mu w cierpieniu. Nikolka wymaga przeszczepu komórek macierzystych.  

Jednakże, obecnie sprawą niecierpiącą zwłoki jest poddanie dziecka operacji bardzo szybko pogarszającego się stanu  biodra, która zabierze ból i pozwoli lepiej funkcjonować. Ze względu na powagę sytuacji i bardzo wysokie ryzyko wystąpienia komplikacji pooperacyjnych, operacja będzie przeprowadzona w niemieckiej Klinice Ortopedycznej w Aschau, gdzie została już przeprowadzona pierwsza konsultacja. 

Nie pozwólmy na pogłębianie się społecznej izolacji rodziny, spowodowanej chorobą dziecka. Sprawmy, aby nasza pomoc dała rodzinie poczucie przynależności do naszej Społeczności, aby na ustach tak bardzo chorego i doświadczonego bólem dziecka, pojawił się uśmiech.

Małgorzata Kurpas, mama dziecka, pragnie gorąco podziękować Wszystkim Ofiarodawcom.

 

 

„Szansą na poprawę stanu jej zdrowia jest przeszczep komórek macierzystych, a także skomplikowana operacja biodra, która pozwoli jej stanąć na własnych nogach. Ale na to potrzebne są pieniądze” – przypomina Sebastian.

Mistrz kuchni stworzył „Skarbonkę Szroma” w portalu siepomaga.pl, gdzie każdy może wspomóc leczenie małej brzeszczanki. Potrzebna kwota nie jest mała. Brakuje bowiem 40 tysięcy złotych na przeszczep komórek macierzystych i około 50 tysięcy euro na operację biodra

 

„Wejdźcie na siepomaga.pl i podarujcie Nikoli zdrowie. Najlepiej zróbcie to od razu, bo potem możecie zapomnieć” – apeluje Szromu.

 

Chcę wrzucić datek do Skarbonki Szroma na siepomaga.pl

 

 

Zobacz również:

 

Nikolka Kurpas ma szansę na leczenie komórkami macierzystymi – FOTO

 

Chcę wrzucić datek do Skarbonki Szroma na siepomaga.pl

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzasz wakacje?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .