Sierpniowy weekend w powiecie bez wypadków

0 Paweł Wodniak  |   Fakty  |   16 sierpnia 2017

Wypadki drogowe ominęły powiat oświęcimski w długi sierpniowy weekend. To jednak nie oznacza, że policjanci nie mieli pełnych rąk roboty.

W całej Polsce w ostatnich dniach doszło do 467 wypadków. 30 osób straciło w nich życie, a 610 doznało obrażeń. Funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu ponad półtora tysiąca pijanych kierowców.

– Z kolei na drogach powiatu oświęcimskiego, pomimo bardzo natężonego ruchu, nie doszło do żadnego wypadku drogowego – mówi aspirant sztabowy Małgorzata Jurecka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Także dzisiejsze, poważnie wyglądające zdarzenie drogowe w Oświęcimiu, o którym pisaliśmy TUTAJ, okazało się kolizją, a nie wypadkiem.

Mundurowi, głównie z drogówki, odnotowali 22 kolizje drogowe. Skontrolowali kilkaset pojazdów i wyeliminowali z ruchu 12 pijanych kierujących, w tym pięć osób prowadzących samochody i siedmiu rowerzystów.

Ponadto ukarali mandatami 180 osób, pouczyli 133, a przeciwko 68 skierowali wnioski o ukaranie do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu.

Pracowity weekend mieli też funkcjonariusze prewencji, którzy przeprowadzili w sumie 213 różnych interwencji. Wystawili 29 mandatów karnych. Dostały je osoby głównie pijące alkohol w miejscach publicznych i zakłócające ciszę nocną. Ponadto policjanci zatrzymali cztery poszukiwane osoby.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .Archiwa