#SerceNaDłoni, czyli posiłek dla potrzebujących

Materiał sponsorowany  |   Fakty,Kulinaria  |   30 marca 2020 12:05

Restauracja na Rynku w Oświęcimiu rozwozi obiady potrzebującym. Zachęca do wpłacania datków oraz do zgłaszania potrzebujących.

„Nastał teraz bardzo trudny czas dla przedsiębiorców oraz pracowników. Niektórzy zostali pozostawieni bez środków do życia, inni zaś są samotnymi osobami lub starszymi, które nie mają sił gotować ani chodzić do sklepu, lecz nie mają nikogo bliskiego kto mógłby pomóc” – opowiada Faktom Oświęcim Maryna Biernat, właścicielka Restauracji na Rynku w Oświęcimiu.

Są również osoby z grupy ryzyka, które nie powinny opuszczać w czasie epidemii swojego miejsca zamieszkania. Restauracja na Rynku chce wspomóc każdą potrzebującą osobę chociaż ciepłym posiłkiem.

Dla kogo posiłek?

Każdemu kto o niego poprosi. Wystarczy zadzwonić do restauracji i powiedzieć, że jest się osobą potrzebującą, a kierowca dowiezie posiłek.

„Będzie to nasz Przysmak Dnia, który codziennie gotujemy dla klientów. Składa się z zupy oraz drugiego dania. Czekamy na telefony w godzinach 12-20. Liczba wydawanych posiłków będzie uzależniona od uzbieranej kwoty.

Oferta jest skierowana do mieszkańców Oświęcimia

 

 

„Dzięki Waszemu wsparciu, możemy nie tylko częściowo pomóc osobom potrzebującym, ale również dzięki temu nasza restauracja oraz załoga w niej pracująca jakoś przetrwa ten bardzo ciężki czas w którym musieliśmy zamknąć lokal. Posiłki będą przygotowywane w restauracji – na bieżąco” – zapewnia właścicielka restauracji.

Chce wspomóc akcję #SerceNaDłoni na zrzutka.pl

 

Każdy, kto ma możliwość wpłat na konto zrzutki może to zrobić na stronie zrzutka.pl. Może też wskazać konkretna osobę, której chce przekazać posiłki, na przykład rodzicom, cioci, wujkowi, babci – do których nie ma możliwości przyjść. Wystarczy wpłacić za jeden posiłek 18 złotych lub równowartość tej kwoty i pozostawić kontakt do siebie. Organizatorzy skontaktuj się wówczas i ustala szczegóły.

Pieniądze ze zbiórki będą przeznaczone na:

– zakup produktów spożywczych niezbędnych do gotowania posiłków
– częściowe wynagrodzenie pracowników restauracji
– opakowania jednorazowe do pakowania posiłków

„Możliwy jest również odbiór osobisty posiłków pod głównym wejściem restauracji – Rynek Główny 4 w Oświęcimiu, po wcześniejszym kontakcie telefonicznym” – tłumaczy Maryna Biernat.

Organizator, Restauracja na Rynku zaprasza na swój profil Facebookowy / Restauracja Na Rynku – Oświęcim, na którym można znaleźć więcej informacji na temat lokalu i oferty.

 

 

Ważne

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19.

Choroba objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem. Jeżeli masz te objawy i mogłeś / mogłaś mieć styczność z osobami zarażonymi nie idź do lekarza lub SOR – pozostań w domu i zadzwoń do sanepidu lub innych jednostek specjalnie powołanych na czas pandemii:

– 800 190 590 – numer infolinii Narodowego Funduszu Zdrowia dotyczącej postępowania w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem,
– 604 197 624 lub 33 843 09 28 – telefony całodobowe do Powiatowej Państwowej Inspekcji Sanitarno-Epidemiologicznej w Oświęcimiu,
– 33 844 89 80 – telefon całodobowy do Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Oświęcimiu.

 

Więcej informacji na temat koronawirusa można uzyskać pod hashtagiem:

#koronawirus

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ostatnie wpisy
Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .