Seniorka nie dawała oznak życia – FILM

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   9 sierpnia 2015 12:00

Siedmiu strażaków w dwóch wozach bojowych uczestniczyło w akcji ratowniczej na ulicy Obrońców Westerplatte w Oświęcimiu. Mieszkająca na wyższym piętrze budynku starsza kobieta nie dawała oznak życia.

Rodzina próbowała się skontaktować z samotnie mieszkającą kobietą. Pukanie do drzwi odbijało się echem, telefon nie odpowiadał. Ponieważ pogoda nie sprzyja, zwłaszcza seniorom, krewni poważnie zaniepokoili się i zadzwonili po policję.

Policjanci postanowili wezwać na pomoc straż pożarną. Na ulicę Obrońców Westerplatte przyjechał sześcioosobowy zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Oświęcimiu wspomagany przez podnośnik PMT-40 z kierowcą.

Ratownicy wykorzystali sprzęt specjalistyczny do siłowego otwarcia drzwi. Po penetracji mieszkania nie zastali lokatorki. Wewnątrz był jedynie pies. Mieszkaniem zaopiekowała się córka właścicielki.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Zaszczepisz się przeciwko COVID-19?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .