Senior znęcał się nad swoją żoną

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   30 września 2020 17:46

73-letni mężczyzna znęcał się nad żoną. Musiał się od niej wyprowadzić. Ma też zakaz zbliżania się i kontaktowania ze swoją ofiarą. Grozi mu pięć lat więzienia.

Do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Oświęcimiu zgłosił się mieszkaniec miasta. Powiadomił, że w jednym z mieszkań może dochodzi do przemocy domowej. Pracownicy socjalni podzielili się uzyskaną informacją z policjantami.

Ci natychmiast zajęli się sprawą. W trakcie prowadzonego postępowania ustalili, że 73-latek od około pół roku znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją 71-letnią żoną. Wszczynał awantury, groził kobiecie śmiercią.

Kryminalni po zebraniu dowodów zatrzymali krewkiego seniora. Doprowadzili go do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu. Prokurator postawił mężczyźnie zarzut znęcania. Nakazał mu natychmiastowe opuszczenie mieszkania i zakazał zbliżania się oraz kontaktowania z pokrzywdzoną. Objął też 73-latka dozorem policyjnym.

Seniorowi grozi kara do pięciu lat więzienia.

Na szczególne uznanie zasługuje mieszkaniec Oświęcimia, który podejrzewając, że w mieszkaniu małżeństwa seniorów dochodzi do przemocy, powiadomił o tym jedną z instytucji, powołanych do reagowania w takich przypadkach.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa