Senior potrącił 10-latkę

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   17 grudnia 2019 13:26

Dzisiaj rano w Nowej Wsi senior potrącił 10-letnią dziewczynkę. Z kolei w Oświęcimiu kobieta nie ustąpiła pierwszeństwa kierującemu skuterem.

10-latka szła przed godziną 7 ulicą Kolbego. Podążała lewą stroną drogi. Potrącił ją 71-latek z gminy Kęty, który prowadził renaulta kangoo. Ratownicy przewieźli dziewczynkę do Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu. Lekarze stwierdzili u niej wstrząśnienie mózgu i ogólne potłuczenia.

„W trakcie prowadzonego postępowania policjanci ustalą dokładne okoliczności tego wypadku drogowego” – mówi aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Pół godziny przed wypadkiem w Nowej Wsi, w Oświęcimiu zderzyły się samochód osobowy i skuter. Na rondzie u zbiegu ulic Olszewskiego i Słowackiego 38-latka z gminy Brzeszcze nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu 46-letniemu motorowerzyście z podoświęcimskiego sołectwa.

Jej renault uderzył w skuter, jednak kierującemu jednośladem nic się nie stało. Kobieta otrzymała mandat i punkty karne.

„Apelujemy do kierowców o zwrócenie szczególnej uwagi podczas mijania, wyprzedzania lub omijania pieszych, rowerzystów i motocyklistów. W ich przypadku potrącenie może zakończyć się tragicznie. Pieszych prosimy o zakładanie w widocznym miejscu elementów odblaskowych. Ten drobny, ale niezbędny element bezpieczeństwa, może uratować życie” – tłumaczy policjantka.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
 
Aukcje dla Nikolki Kurpas
Grupa Publiczna · 1233 członków
Dołącz do grupy
https://www.siepomaga.pl/aukcjedlanikolki Aukcje dla Nikolki Kurpas to grupa ludzi wymieniających się przedmiotami i usługami, podczas zabawy po zako...
 
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa