Senior na bruku. Pomógł patrol policji

0 Paweł Wodniak  |   Fakty  |   15 lutego 2018

80-latek stracił równowagę na chodniku. Mogła zawinić śliska nawierzchnia. Z pomocą ruszyli policjanci. Szczęśliwie seniorowi nic się nie stało.

Oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu otrzymał wczoraj wieczorem telefoniczne zgłoszenie o starszym mężczyźnie leżącym na chodniku przy jednym z bloków na ulicy Bema w Oświęcimiu. Natychmiast wysłał tam patrol prewencji.

Policjanci bez trudu odnaleźli seniora, gdyż zgłaszający bardzo dokładnie opisał dyżurnemu miejsce upadku. Mundurowi pomogli 80-latkowi podnieść się z ziemi. Ustalili, że doznał jedynie powierzchownych obrażeń, które nie wymagają pomocy ratowników medycznych.

Funkcjonariusze zaprosili starszego oświęcimianina do radiowozu, gdyż postanowili podwieźć go do domu, by znów nie spotkała go podobna przygoda. Jednocześnie dowiedzieli się, że senior wybrał się do znajomych, u których się zasiedział. Wracał pieszo i wówczas stracił równowagę, co spowodowało upadek.

Radiowóz przejechał kilka ulic dalej i zatrzymał się przed blokiem, gdzie mieszka 80-latek. Policjanci „oddali” go pod opiekę żony.

„W tym przypadku dzięki zgłoszeniu senior szybko uzyskał pomoc w kłopotliwej sytuacji. Cały czas apelujemy o reagowanie i zgłaszanie przypadków, kiedy zdrowie czy życie ludzkie może być zagrożone. W szczególności w zimie, kiedy widzimy osobę bezdomną czy nietrzeźwą śpiącą na ławce lub przystanku autobusowym. Podobnie reagujmy wobec zwierząt. Wystarczy jeden telefon do służb ratunkowych” – mówi aspirant sztabowy Małgorzata Jurecka z oświęcimskiej policji.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .Archiwa