Ścigali pijanego kierowcę radiowozem i pieszo

0 Paweł Wodniak  |   Fakty  |   12 marca 2018

Jechał po pijanemu i bez prawa jazdy. Znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. Uciekał. Policjanci z drogówki ścigali go radiowozem i pieszo.

W niedzielny poranek policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu pełnili służbę na ulicy Śląskiej w Babicach. Na tym odcinku drogi krajowej nr 44 kierowcy często ignorują przepisy, zwłaszcza dotyczące prędkości.

Mundurowi, nadzorując bezpieczeństwo ruchu, kontrolowali między innymi szybkość przejeżdżających pojazdów w miejscu, gdzie obowiązuje jej ograniczenie do 50 km na godz.

Gdy nakierowali radar na volkswagena polo, jadącego od strony Oświęcimia w kierunku Bierunia, urządzenie pokazało 92 km na godz. Policjanci dali znak do zatrzymania, ale kierowca vw przemknął koło nich, nawet nie zwalniając.

Funkcjonariusze natychmiast wsiedli do radiowozu, włączyli sygnały uprzywilejowania i ruszyli w pościg za uciekinierem. Jednocześnie zgłosili oficerowi dyżurnemu, że prawdopodobnie będą musieli przekroczyć granicę województwa małopolskiego i kontynuować ściganie na Śląsku.

Kierowca volkswagena po przejechaniu przez most na Wiśle w Bieruniu skręcił w boczną drogę, biegnącą wzdłuż wału przeciwpowodziowego.

„Po przejechaniu kilkuset metrów kierowca i towarzyszący mu pasażer porzucili pojazd i kontynuowali  ucieczkę pieszo” – relacjonuje aspirant sztabowy Małgorzata Jurecka, oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Oświęcimiu.

Policjanci byli tuż za uciekinierami, którym wypity alkohol raczej nie dodawał prędkości, więc złapanie mężczyzn było już tylko formalnością. Po chwili obaj mężczyźni mieli kajdanki na rękach.

Kierowca volkswagena, 40-letni mieszkaniec Mysłowic, wydmuchał w alkomat 2,52 promile alkoholu. Mężczyzna nie ma prawa jazdy, bo obowiązuje go sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Teraz grozi mu kara do dwóch lat więzienia za jazdę po pijanemu i do pięciu lat za ucieczkę przed policjantami. Ponadto 40-latek obligatoryjnie zapłaci nawiązkę na rzecz ofiar wypadków drogowych.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
KalendariumArchiwa