Schronisko dla zwierząt jest zagrożone – FILM

Jola Wodniak i Paweł Wodniak  |   Fakty  |   23 maja 2019 19:56

Oświęcimskie schronisko dla bezdomnych zwierząt jest zagrożone w związku z sytuacją powodziową. Aktualnie mieszka w nim kilkadziesiąt psów i kotów.

Schronisko w Oświęcimiu mieści się na Kamieńcu w bezpośrednim sąsiedztwie koryta rzeki Soły, a więc w terenie zalewowym. Janusz Chwierut, prezydent miasta zamierza je przenieść do dzielnicy Dwory. Również w miejsce zagrożone powodziami.

Ogromnym zagrożeniem dla schroniska może być zrzut wody ze zbiornika Czaniec w Porąbce, który znacznie podniesie poziom wody w Sole i może spowodować, że rzeka jeszcze mocniej, niż dzisiaj, rozleje się poza swoje brzegi.

Dlatego też Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt Animals szuka domów tymczasowych dla psów i kotów w tej sytuacji kryzysowej. Osoby, które zdecydują się na kilka dni przygarnąć bezdomne zwierzaki, OTZO prosi o telefon lub wiadomość sms pod numery telefonów 880 289 576, 692 877 699 (psy) i 692 877 699, 518 658 154 (koty).

„Pracownicy schroniska dla zwierząt są przygotowani na działania związane z podtopieniami w tym miejscu” – zapewnia Katarzyna Kwiecień z oświęcimskiego magistratu.

 

Danuta Nieckarz, prezeska OTOZ Animals dla Faktów Oświęcim. Film Jola Wodniak

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
 
Aukcje dla Nikolki Kurpas
Grupa Publiczna · 1233 członków
Dołącz do grupy
https://www.siepomaga.pl/aukcjedlanikolki Aukcje dla Nikolki Kurpas to grupa ludzi wymieniających się przedmiotami i usługami, podczas zabawy po zako...
 
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

Log in as an administrator and view the Instagram Feed settings page for more details.

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa