Saperzy usuwają granaty i naboje – FOTO. AKTUALIZACJA

Redakcja FO  |   Fakty  |   6 kwietnia 2019 12:59

Służby ratunkowe i krakowscy saperzy pracują na miejscu znalezienia niebezpiecznych pozostałości z czasów drugiej wojny światowej.

Dzisiaj o godzinie 8.30 w Oświęcimiu w jednej z kamienic przy ulicy Młyńskiej, podczas remontu poddasza odkryto dwa słoiki z dwoma granatami oraz kilkunastoma nabojami z czasów drugiej wojny światowej.

Z kamienicy ewakuowano sześć osób

Na miejscu pracują już krakowscy saperzy którzy zabezpieczyli granaty, a teraz przeszukują poddasze w celu ustalenia czy nie znajdują się tam jeszcze inne niebezpieczne pozostałości z czasów wojny.

Aktualizacja, godz. 16.05

O godzinie 13.30 wszystkie służby zakończyły działania na ulicy Młyńskiej w Oświęcimiu. Granaty i kilkadziesiąt nabojów zostało zabezpieczonych i zabranych przez krakowskich saperów.

 

Komentarze
  • 6 kwietnia 2019 23:39

    hotin

    A cały rachunek za tę akcję ratowniczą proponuję wysłać do MCSM, gdzie tabunami przybywają adwersarze tych znalezisk! Bierzta i nie dziekujta!

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa