Samorządowcy skarżą się na utrudniony kontakt ze służbami wojewody

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   28 marca 2020 14:50

Utrudniony kontakt ze służbami wojewody był jednym z tematów poruszanych podczas wideokonferencji Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Oświęcimiu.

Prezydent, burmistrzowie i wójtowie przedstawili działania podjęte dla bezpieczeństwa lokalnych społeczności. Mowa między innymi o zapewnieniu dostaw żywności i lekarstw dla potrzebujących, zwłaszcza seniorów i przebywających na kwarantannie

Włodarze poruszyli kwestie dotyczące współpracy samorządów ze służbami wojewody odnośnie czasowego przekazania obiektów gminnych na rzecz osób skierowanych na kwarantannę. Samorządowcy skarżyli się na utrudniony kontakt ze służbami wojewody i brak odpowiedzi na kluczowe pytania.

Andrzej Stasiuk, dyrektor Państwowej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Oświęcimiu, ocenił sytuację epidemiologiczną w Oświęcimiu jako stabilną. Zwrócił natomiast uwagę na małą liczbę miejsc kwarantanny instytucjonalnej.

Inspektor Robert Chowaniec, komendant powiatowy policji w Oświęcimiu przyznał, że działania policjantów są skoncentrowane na nadzorze osób objętych kwarantanną. Mundurowi monitorują też miejsca, gdzie mogą spotykać się większe grupy, co obecnie jest zabronione.

W zainteresowaniu policji jest też transport zbiorowy, zwłaszcza rano, gdy grupy ludzi autobusami jadą do pracy.

„Skupiamy się na pouczaniu, a nie karaniu” – powiedział inspektor Chowaniec.

To wszystko działania dodatkowe, poza zwykłą policyjną służbą

Ważne

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19.

Choroba objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem. Jeżeli masz te objawy i mogłeś / mogłaś mieć styczność z osobami zarażonymi nie idź do lekarza lub SOR – pozostań w domu i zadzwoń do sanepidu lub innych jednostek specjalnie powołanych na czas pandemii:

– 800 190 590 – numer infolinii Narodowego Funduszu Zdrowia dotyczącej postępowania w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem,
– 604 197 624 lub 33 843 09 28 – telefony całodobowe do Powiatowej Państwowej Inspekcji Sanitarno-Epidemiologicznej w Oświęcimiu,
– 33 844 89 80 – telefon całodobowy do Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Oświęcimiu.

 

Więcej informacji na temat koronawirusa można uzyskać pod hashtagiem:

#koronawirus

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Czego najbardziej Ci brakuje w lockdownie?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .