Samochód odmłodzony o 43 tysiące kilometrów

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   14 stycznia 2020 15:47

Funkcjonariusze drogówki zatrzymali do kontroli volkswagena. Okazało się, że samochód był odmłodzony o 43 tysiące kilometrów. Sprawą zajęli się kryminalni.

Policjanci pełnili służbę na ulicy Jagiełły w Oświęcimiu. Jednym z zatrzymanych do kontroli samochodów był volkswagen passat, za kierownicą którego siedział 52-letni mieszkaniec gminy Oświęcim.

Mundurowi przeprowadzili rutynowe czynności. Postanowili też skorzystać z nowych uprawnień i sprawdzili stan licznika kilometrów. Urządzenie wskazywało, że volkswagen przejechał dotychczas 327 138 km. Tyle, że podczas ubiegłorocznego badania technicznego na tym samym liczniku było 370 tys. km, czyli o 42 862 km mniej.

Kierowca nie był w stanie wyjaśnić, skąd ta różnica. Policjanci z drogówki przekazali sprawę swoim kolegom z wydziału kryminalnego. Ci rozpoczęli dochodzenie, które wyjaśni, w jakich okolicznościach doszło do zmiany wskazania licznika i kto jest za to odpowiedzialny. Sprawcy grozi kara od trzech miesięcy do pięciu lat więzienia.

Policjanci przypominają, że każdy może sam bezpłatnie sprawdzić podstawowe dane pojazdu na stronie internetowej Ministerstwa Cyfryzacji. Należy znać numer rejestracyjny, numer VIN i datę pierwszej rejestracji.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzasz wakacje?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .