polecamy
Oświęcimskie Wieści z ratusza – FILM
Fakty z powiatu: Przegląd najważniejszych wydarzeń – FILM
Jutro rusza remont ulicy Wyspiańskiego. Fot. Paweł Wodniak
Władze powiatu oświęcimskiego umowę z wykonawcą, Przedsiębiorstwem Budowlano-Drogowo-Mostowym „Drog-Bud” Franciszka Fryc ze Spytkowic podpisały dzisiaj. Prace rozpoczną się już jutro i mają potrwać trzy miesiące.
„Kierowcy muszą się spodziewać utrudnień, za które przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość” – informuje Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu.
Drogowcy zamkną jutro jezdnie wzdłuż ulic Wyspiańskiego i, częściowo, Sobieskiego. Starostwo apeluje do kierowców, by nie parkowali samochodów w tym rejonie i korzystali z ogólnodostępnych parkingów na ulicach Słowackiego oraz Olszewskiego, a także przy powiatowym Chemiku.
Przez pewien czas będzie jeszcze możliwy wjazd w ulicę Rydla od strony ulicy Sobieskiego. Do starostwa będzie można dojechać ulicami Tuwima, Gałczyńskiego i Rydla. Z kolei w ulicę Kochanowskiego kierowcy wjadą od ulicy Słowackiego.
Całość będzie kosztować prawie cztery miliony złotych. Fundusze na modernizację trzech ulic pochodzą z Oświęcimskiego Strategicznego Programu Rządowego i budżetów powiatu oświęcimskiego oraz miasta Oświęcim.
Drogowcy podzielili inwestycje na cztery etapy.
Ulica Sobieskiego oraz odcinek ulicy Wyspiańskiego od Sobieskiego do Słowackiego. Zakres zadnia: remont i przebudowa jezdni, budowa i remont chodników, budowa i remont miejsc postojowych, budowa zatoki autobusowej, rozbiórka i budowa sieci oświetlenia terenu, rozbiórka i budowa sieci kanalizacji deszczowej, rozbiórka i budowa sieci wodociągowej, budowa kanału technologicznego oraz remont zjazdów.
Skrzyżowania ulicy Sobieskiego z Olszewskiego oraz Wyspiańskiego ze Słowackiego nie podlegają przebudowie.
Pierwszy etap prac obejmuje m.in. modernizacje ulicy Sobieskiego. Fot. Paweł Wodniak
Ulica Śniadeckiego pomiędzy skrzyżowaniami z ulicami Olszewskiego do skrzyżowania i Wróblewskiego. Zakres: remont nawierzchni jezdni na długości 116,29 m wraz z wymianą ścieków przykrawężnikowych.
Ulica Śniadeckiego od placu św. Maksymiliana w obszarze skrzyżowania z aleją Tysiąclecia, do skrzyżowania z Dąbrowskiego. Zakres: remont nawierzchni jezdni i elementów odwodnienia, remont chodnika i ścieżki rowerowej. W miejscu skrzyżowania z ulicą Budowlanych uwzględniono koniec projektowanego chodnika i ścieżki rowerowej. Natomiast koniec opracowania remontowanej jezdni uwzględniono w rejonie skrzyżowania ulicy Śniadeckiego z Dąbrowskiego. W miejscach przejść dla pieszych remontowanego chodnika zaprojektowano kostkę integracyjną (ułatwiającą przejście osobom niewidomym i słabowidzącym) oraz płyty granitowe.
Nowy wygląd uzyska także ulica Śniadeckiego. Fot. Paweł Wodniak