Rusza pielgrzymka na Jasną Górę, będą utrudnienia na drogach

0 Jola Wodniak  |   Fakty  |   7 sierpnia 2019 07:45

Dzisiaj kierowcy przejeżdżający przez powiat oświęcimski muszą spodziewać się niewielkich utrudnień. Powodem jest pielgrzymka na Jasną Górę.

Grupy z pielgrzymami spotkali się w kościele św. Maksymiliana w Oświęcimiu, gdzie o godzinie 7 rozpoczęła się msza święta. Po Eucharystii pielgrzymi sformują kolumnę na ulicy Tysiąclecia.

Pielgrzymka przejdzie w Oświęcimiu ulicami: Tysiąclecia, Nojego, Dąbrowskiego, Konarskiego, Nideckiego i Konopnickiej. Następnie podąży drogą wojewódzką nr 933 przez Broszkowice do Bobrka, gdzie za Hutą Metali Nieżelaznych „Bobrek” skręci w lewo w ulicę Oświęcimską w Gorzowie.

„W każdej grupie pielgrzymkowej są przeszkolone do kierowania ruchem osoby, które odpowiadają za bezpieczeństwo zarówno uczestników pielgrzymki, jak i innych użytkowników dróg, którymi pielgrzymka będzie podążać” – informują organizatorzy.

Kierowcy powinni dostosowywać się do znaków i sygnałów wydawanych przez osoby w specjalnych kamizelkach odblaskowych z napisem „Kierowanie ruchem” i z tarczami sygnalizacyjnymi w rękach.

Trzeba też się spodziewać utrudnień na innych drogach powiatu oświęcimskiego, którymi przejdą pielgrzymi z różnych miejscowości Małopolski i Śląska.

 

Zobacz również:

Ponad 100 km do Czarnej Madonny – FILMY, FOTO

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa