Ruch oporu w KL Auschwitz – FILMY, FOTO

Jola Wodniak  |   Fakty  |   15 czerwca 2018 07:00

Wystawę „Ruch oporu w KL Auschwitz” udostępniło do zwiedzania Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Bloku 11 dawnej Fabryki Śmierci.

Po nowej wystawie oprowadził uczestników obchodów Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady Piotr Cywiński, dyrektor Miejsca Pamięci.

Wśród oprowadzanych byli wicepremier Beata Szydło i wiceminister kultury Jarosław Sellin.

„Blok 11 zajmuje wyjątkowe miejsce w historii Auschwitz. Nie tylko ze względu na to, że był to areszt obozowy, ale też na fakt, że na jego dziedzińcu esesmani rozstrzelali tysiące ludzi. Wielu z nich zaangażowanych było w działania ruchu oporu przeciwko okupantowi, zarówno w obozie, jak i poza nim. Ekspozycja pokazująca całościową historię obozowego ruchu oporu, nad którą pracowaliśmy od wielu miesięcy, ma w tym miejscu znaczenie symboliczne” – powiedział Piotr Cywiński.

Przeczytaj również Wtedy ruszyła nazistowska Fabryka Śmierci – FOTO”

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Jakich zajęć brakuje w Oświęcimiu?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .