Rozporządzenia w związku z organizacją 75. rocznicy wyzwolenia obozu

Jola Wodniak  |   Fakty  |   22 stycznia 2020 10:07

Piotr Ćwik, wojewoda Małopolski wydał dwa rozporządzenia w związku z 75. rocznicą wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz.

Przez cały dzień 27 stycznia w Oświęcimiu i Brzezince będzie obowiązywał zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton oraz zakaz w przewozie towarów niebezpiecznych i ruchu pojazdów nienormatywnych. Oba zakazy wynikają z rozporządzeń porządkowych, wydanych przez Piotra Ćwika, wojewodę Małopolski.

„W związku z organizacją w dniu 27 stycznia 2020 r. obchodów 75. rocznicy wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz i wizytą osób objętych ochroną Służby Ochrony Państwa wprowadza się w celu ochrony życia, zdrowia lub mienia oraz zapewnienia porządku, spokoju i bezpieczeństwa publicznego w dniu 27 stycznia 2020 r. na terenie miasta Oświęcim i miejscowości Brzezinka, w okresie od godziny 0.00 do godziny 24.00 zakaz przewozu towarów niebezpiecznych, o których mowa w ustawie z dnia 19 sierpnia 2011 r. o przewozie towarów niebezpiecznych (Dz. U. z 2019 r. poz. 382, z późn. zm.), oraz zakaz ruchu pojazdów nienormatywnych, o których mowa w ustawie z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2018 r. poz. 1990, z późn. zm.) – wojewoda podaje w pierwszym obwieszczeniu dotyczącym towarów niebezpiecznych.

Więcej w pełnej treści obwieszczenia:

Obwieszczenie towary niebezpieczne

„W związku z organizacją w dniu 27 stycznia 2020 r. obchodów 75. rocznicy wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz i wizytą osób objętych ochroną Służby Ochrony Państwa, wprowadza się w celu ochrony życia, zdrowia lub mienia oraz zapewnienia porządku, spokoju i bezpieczeństwa publicznego w dniu 27 stycznia 2020 r. na terenie miasta Oświęcim i miejscowości Brzezinka, w okresie od godziny 0.00 do godziny 24.00 zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2018 r. poz. 1990, z późn. zm.) o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton” – mówi drugie obwieszczenie dotyczące tonażu pojazdów.

Więcej w pełnej treści obwieszczenia:

Obwieszczenie tonaż

 

Zobacz również:

Trwają przygotowania do 75. rocznicy wyzwolenia Auschwitz – FILM

Album oprawiony w ludzką skórę trafił do Miejsca Pamięci Auschwitz – FOTO

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa