Rozpoczął się Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   18 lutego 2019 08:54

Dzisiaj rozpoczął się Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Związany jest z Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw przypadającym 22 lutego.

„Tydzień Pomocy” w tym roku trwa od 18 do 24 lutego. Każdy, kto w tych dniach przyjdzie do jednostki policji, ośrodka pomocy społecznej, sądu lub prokuratury, otrzyma wszystkie informacje i ważne porady od dyżurujących specjalistów pomagających osobom pokrzywdzonym przestępstwem lub przestępstwami.

„Akcja, której patronuje Ministerstwo Sprawiedliwości, ma na celu zwrócenie uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem” – mówi aspirant sztabowy Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Do oświęcimskiej komendy oraz komisariatów policji w  Brzeszczach, Chełmku, Kętach i Zatorze można przyjść każdego dnia lub tez kontaktując się np. telefonicznie ze swoim dzielnicowym

„Ponadto w ramach „Tygodnia” przypominamy, że osoby pokrzywdzone przestępstwem w celu uzyskania wsparcia i pomocy przez cały rok mogą kontaktować się z podmiotami, które świadczą pomoc finansową z Funduszu Sprawiedliwości – Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Listę tych organizacji można znaleźć na stronie Funduszu Sprawiedliwości.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa