Rowerzysta ze złamaniem, samochód dachował – FOTO

Jan Maciej Tetich  |   Fakty  |   29 lipca 2020 12:06

W powiecie oświęcimskim doszło do dwóch poważnie wyglądających zdarzeń drogowych. Dla jednego uczestników zakończyło się złamaniem obojczyka.

W Oświęcimiu na ulicy Leszczyńskiej wydarzył się wypadek drogowy. 55-letni obywatel Finlandii jechał rowerem po chodniku. Uderzył w bok peugeota partnera, prowadzonego przez 56-latka z powiatu pszczyńskiego, który wyjeżdżał z jednego z parkingów.

55-letni rowerzysta jechał po chodniku i uderzył w przejeżdżający samochód. Fot. Policja

„Rowerzysta doznał obrażeń ciała w postaci złamania obojczyka oraz ogólnych potłuczeń i pozostał na leczeniu w szpitalu” – mówi aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Badaniem przyczyn i okoliczności wypadku zajmują się oświęcimscy policjanci.

Samochód dostawczy, w którego bok uderzył rowerzysta. Fot. Policja

Do kolejnego zdarzenia doszło na ulicy Ofiar Oświęcimia w Brzeszczach. 21-latek z powiatu pszczyńskiego wyjeżdżał alfa romeo z parkingu sklepowego. Nie ustąpił pierwszeństwa oplowi astrze, za kierownicą którego siedziała 45-letnia mieszkanka Jawiszowic.

Opel uderzył w krawężnik i dachował. Kierująca nim kobieta doznała jedynie niegroźnych potłuczeń. Młody człowiek za spowodowanie kolizji drogowej otrzymał mandat i punkty karne.

„Apelujemy do kierowców o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego oraz zwracanie szczególnej uwagi na pieszych, rowerzystów i motocyklistów. W przypadku zdarzenia drogowego niechronieni uczestnicy ruchu doznają najpoważniejszych obrażeń ciała” – tłumaczy policjantka.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa