Rowerzysta wjechał mu na jezdnię więc go pobił

0 Marcin Cichowski  |   Fakty  |   23 listopada 2017

Policjanci zatrzymali  32-letniego mieszkańca Chełmka, który uderzył pięścią 67-letniego rowerzystę. Przyczyną agresji były nieporozumienia na drodze.

Do zdarzenia doszło w Chełmku na ulicy Wojska Polskiego Jadący na rowerze 67-letni mieszkaniec Chełmka, wjechał z chodnika na jezdnię, co zbulwersowało kierowcę volkswagena. Mężczyzna zatrzymał się obok rowerzysty, a następnie zaczął go wyzywać.

Pięścią w rowerzystę

„Po chwili dyskusji, kierowca wysiadł z samochodu i uderzył rowerzystę pięścią. Senior upadł na jezdnię, a kierowca odjechał” – relacjonuje aspirant sztabowy Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu. – „Z pomocą 67-latkowi pospieszyli dwaj mieszkańcy Żarek”.

Na podstawie zebranych dowodów policjanci postawili sprawcy zarzut uszkodzenia ciała. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do pięciu lat więzienia.

Pomocni mieszkańcy Żarek

“Na szczególne podziękowania zasługują dwaj mieszkańcy Żarek, udzielający pomocy rowerzyście, który padł ofiarą agresji drogowej” – dodaje Jurecka.

Aby nie dochodziło do tego rodzaju sytuacji,  policjanci apelują o zachowanie kultury za kierownicą, a także  o wyrozumiałość wobec innych uczestników ruchu drogowego.  Zapewniają, że sprawców tak agresywnych zachowań spotkają surowe konsekwencje.

Możesz zgłosić przejaw agresji

Przypominamy również, że do Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie można na adres stopagresjidrogowej@malopolska.policja.gov.pl przesyłać filmy zawierające rażące naruszenia przepisów ustawy prawo o ruchu drogowym, jak również zawierające przejawy agresji ze strony uczestników ruchu drogowego.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
KalendariumArchiwa