Rośnie liczba zakażonych w szkołach

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   24 listopada 2021 17:07

Pogarsza się sytuacja epidemiczna w szkołach powiatowych. Groźba przechodzenia kolejnych klas na zdalny tryb nauczania jest coraz bardziej realna.

W środę w auli Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Oświęcimiu dyrektorzy szkół prowadzonych przez powiat spotkali się z przedstawicielami sanepidu. Dyskusję prowadził Paweł Kobielusz, wicestarosta oświęcimski.

Spotkanie było poświęcone pogarszającej się sytuacji epidemicznej i rosnącej liczbie osób zakażonych koronawirusem w miejscach nauki.

„Dyrektorzy powiatowych szkół skarżyli się na niewydolny i mało przyjazny ogólnopolski system rejestracji, do którego muszą wprowadzać dane osób zakażonych koronawirusem z podległych placówek, co niekorzystnie wpływa na bieżący proces nauczania” – tłumaczy Rafał Lorek z wydziału promocji Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu.

Z kolei pracownice sanepidu tłumaczyły, że mają ograniczone możliwości kadrowe i przez to nie mogą na bieżąco reagować na wszystkie skargi i zapytania dyrektorów szkół. Prosiły o wyrozumiałość.

„Musimy znaleźć satysfakcjonujące wszystkich rozwiązanie” – apelował Paweł Kobielusz.

Jak informuje starostwo, pogarszającej się sytuacji epidemicznej sprzyja niezdecydowanie i zachowawcza polityka rządu, który nie pali się do wprowadzenia zaostrzeń sanitarnych w obliczu rosnącej fali zachorowań.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .