Rok grupy Speed, policyjnego bata na piratów drogowych

Jan Maciej Tetich  |   Fakty  |   4 sierpnia 2020 13:06

Właśnie mija rok pracowity rok policyjnej grupy Speed w powiecie oświęcimskim. W jej skład wchodzą policjanci z wydziału ruchu drogowego.

„Speedowcy” to doświadczeni i profesjonalni kierowcy, którzy mają do dyspozycji nowoczesny nieoznakowany radiowóz. Ich zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym i agresywnym zachowaniom na drodze. W czasie swojej służby wielokrotnie włączali sygnały uprzywilejowania, by wyeliminować z ruchu piratów drogowych.

„Podczas ostatnich dwunastu miesięcy policjanci skontrolowali ponad 1700 pojazdów, ujawniając 45 przestępstw, wśród których najczęściej występowało prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu czy narkotyków oraz niestosowanie się do zakazu kierowania” – relacjonuje aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Funkcjonariusze z grupy Speed ujawnili prawie 1900 wykroczeń. Najwięcej, bo 1215, dotyczyło przekroczenia prędkości. Aż w 184 przypadkach policjanci odebrali kierowcom prawa jazdy za przekroczenie szybkości o więcej, niż 50 km na godz. w obszarze zabudowanym. W sumie mundurowi zatrzymali 200 praw jazdy i 109 dowodów rejestracyjnych.

“Policjanci działający w ramach oświęcimskiej grupy Speed zapewniają, że w dalszym ciągu będą dokładać wszelkich starań, aby na drogach było bezpieczniej, natomiast piratom drogowym, przekazują: do zobaczenia na drodze, już wkrótce” – zapewnia policjantka.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa