Renowacja figury kamiennej św. Rocha

Redakcja FO  |   Fakty  |   24 maja 2020 13:49

Rozpoczęła się renowacja figury kamiennej świętego Rocha znajdującej się w Zatorze przy zbiegu ulic Kościuszki i Krakowskiej.

Wykonanie profesjonalnej renowacji obiektu pozwoli zachować go w dobrym stanie na następne lata. Ostatnie prace w zakresie gruntownej poprawy technicznej i estetycznej były przeprowadzone w 2003 roku.

Święty Roch był z pochodzenia Francuzem

Żył w XIV wieku. O jego życiu dowiadujemy się z podań, niejednokrotnie legendarnych. Urodził się w zamożnej rodzinie w Montpellier. W młodości stracił rodziców. Zafascynowany, prawdopodobnie kultem św. Franciszka z Asyżu sprzedał odziedziczony po rodzicach majątek, zaś uzyskane pieniądze rozdał ubogim.

W czerwcu będą obchodzone uroczystości, związane z ustanowieniem świetego Rocha patronem miasta i gminy Zator.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
 
Aukcje dla Nikolki Kurpas
Grupa Publiczna · 1233 członków
Dołącz do grupy
https://www.siepomaga.pl/aukcjedlanikolki Aukcje dla Nikolki Kurpas to grupa ludzi wymieniających się przedmiotami i usługami, podczas zabawy po zako...
 
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

Log in as an administrator and view the Instagram Feed settings page for more details.

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa