Remonty dróg przez decyzje rządu potrwają dłużej – FOTO

1 Paweł Wodniak  |   Fakty  |   21 sierpnia 2019 12:43

Samorząd Oświęcimia przygotowuje się do kolejnych inwestycji drogowych. Zapowiada, że będą rozciągnięte w czasie. Powodem są ostatnie decyzje rządu.

Miasto chce przedłużyć ulicę Żwirki i Wigury, tworząc połączenie ulic Piłsudskiego i Górnickiego. Przebiegnie przy budynku Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu.

Żwirki i Wigury

Drogowcy na odcinku blisko 300 metrów wykonają nową nawierzchnię i chodniki. Zakres inwestycji obejmie też przebudowę zjazdów i poboczy oraz ogrodzenia kolidującego z inwestycją.

„Droga zyska oświetlenie uliczne i dwa parkingi. Przebudowana będzie też kanalizacja deszczowa i sanitarna oraz sieć wodociągowa, elektryczna, telekomunikacyjna i gazowa. Inwestycja, która kosztuje blisko dwa miliony złotych, zakończy się w lipcu 2020 roku” – informuje Katarzyna Kwiecień, rzeczniczka prasowa oświęcimskiego magistratu.

Szpitalna

Kolejną długo oczekiwaną inwestycją jest remont i przebudowa dróg wewnętrznych na ulicy Szpitalnej i w jej sąsiedztwie. Ulice wewnątrzosiedlowe są w tym miejscu w fatalnym stanie.

Tutaj prace rozpoczną się od traktu przy bloku Dąbrowskiego 65 do 79. W tym roku powstanie tam nowa nawierzchnia i chodniki. Przebudowa obejmie kanalizację deszczową, sieć oświetlenia ulicznego, teletechniczną i gazową. Zwiększy się liczba miejsc parkingowych.

„Będzie też altana śmietnikowa i plac na kontenery do segregacji śmieci. Ten zakres prac zamknie się kwotą blisko 900 tysięcy złotych. Pozostałe ulice na osiedlu będą wykonywane w kolejnych latach” – tłumaczy Katarzyna Kwiecień.

Mniej kasy z rządu

Prace drogowe w obu miejscach powinny rozpocząć się w połowie września. Jednak sternik miejskiego samorządu uprzedza, że będą wydłużone w czasie. Powodem mają być ostatnie decyzje rządu, zmniejszające dochody samorządów, a także brak zapewnienia dodatkowej subwencji z budżetu państwa na oświatę. Zatem miasta i gminy będą musiały zwiększyć finansowanie wydatków bieżących, kosztem inwestycyjnych.

„W tej sytuacji niepewności finansowej jesteśmy zmuszeni przeciągnąć rozpoczęte inwestycje na kolejne lata, co na pewno będzie bardziej uciążliwe dla mieszkańców. Chcemy jednak wywiązać się z obietnic i zrealizować zaplanowane w okresie wyborczym zadania” – mówi Janusz Chwierut, prezydent Oświęcimia.

 

Zobacz również:

Jesteście wspaniali!Podarowaliście już prawie 1️⃣6️⃣5️⃣0️⃣0️⃣ zł – doceniając samotna wędrówkę Żołnierza…

Opublikowany przez Fundacja "Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy" Środa, 21 sierpnia 2019

 

 

Komentarze
  • 21 sierpnia 2019 14:53

    hotin

    POwskie kłamstwo! Od kilku lat odnotowywany jest stały wzrost dochodów jednostek samorządu terytorialnego z tytułu podatku PIT oraz CIT. Wpływ na to ma przede wszystkim skuteczne uszczelnianie systemu podatkowego, a także wzrost gospodarczy. Dzięki temu znacznie zwiększyły się dochody samorządów z tytułu udziału we wpływach z podatku PIT i CIT. Na przykład dochody samorządów w 2018 roku z PIT w stosunku do roku 2015 wzrosły o 33,6 proc., a w przypadku CIT wzrosły o 37 proc.. W ubiegłym roku z obu tych podatków jednostki samorządu terytorialnego otrzymały około 15 mld złotych więcej niż w 2015 roku – poinformowało nas Centrum Informacyjne Rządu. PS. Jak sie przeinwestowało przed wyborami samorządowymi,to teraz raty kredytów sa wielkim obciążeniem dla budżetu miasta panie Chwierut.

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa