Remont krajówki w Kętach dobiega końca – FOTO

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   16 września 2021 15:23

Od półtora miesiąca trwa remont nawierzchni na ulicach Krakowskiej i Sienkiewicza w Kętach w ciągu drogi krajowej nr 52.

Drogowcy sfrezowali i wymienią warstwy bitumiczne nawierzchni drogi uszkodzonej podczas wieloletniej eksploatacji.

„Powstałe deformacje mają wpływ na bezpieczeństwo, komfort jazdy i prawidłowe odwodnienie drogi na tym odcinku, stąd konieczność przeprowadzenia remontu” – mówi Iwona Mikrut, rzecznik prasowa krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

W ramach inwestycji wykonawca wymieni warstwy ścieralna i wiążąca nawierzchni, elementy odwodnienia liniowego i kanalizacji deszczowej oraz lokalnie uszkodzone odcinki krawężnika i chodników.

Ponadto drogowcy wykonują niewielką korekta tarczy skrzyżowania ulic Kościuszki i Sienkiewicza, by w ten sposób ułatwić kierowcom skręt w prawo z Kościuszki.

Wykonawca prowadzi roboty głównie wieczorami i nocami, by zminimalizować utrudnienia.

Inwestycja jest warta 1,6 mln zł. Jeśli pogoda na to pozwoli, zakończy się do końca września.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .