Rekordowa kwota dla Kajtka – FILMY, FOTO

Jola Wodniak  |   Fakty,Hokej,Kultura i rozrywka  |   20 listopada 2023 07:58

Podczas 9. Wielkiego Charytatywnego Meczu Hokejowego pobiliście podwójny rekord, zarówno pod względem frekwencji, jak i zebranej kwoty. 

Relację na żywo z meczu pokazaliśmy na Instastory profilu @FaktyOswiecim

Głównym beneficjentem wydarzenia jest 6-letni Kajetan Polak z Nowej Wsi, dla którego zebrano blisko 140 tysięcy złotych. Dochód ten zostanie przeznaczony na pokrycie kosztów badań molekularnych i dalszego leczenia chłopca.

Kajtek – walka z chorobą

Historia Kajtka rozpoczęła się w 2019 roku, gdy u chłopca wykryto guza mózgu, wymagającego operacji głowy. W marcu bieżącego roku rezonans kontrolny wykazał rozsiew choroby w odcinku piersiowym. Obecnie Kajtek jest po operacji wznowy i protonoterapii. Dochód z meczu jest wsparciem w trudnej drodze zdrowienia.

Nie tylko hokej

Mecz nie ograniczał się jedynie do rozgrywek hokejowych. Widzowie mieli okazję podziwiać młodych łyżwiarzy figurowych i hokeistów Unii Oświęcim, a także licznych gagów na lodzie.

 

 

Na widowni pojawiła się Agnieszka Kotońska z Gogglebox, a animatorzy z Panem Humorkiem zadbali o rozrywkę dla najmłodszych. Dodatkowo, uczestnicy mogli skorzystać z różnorodnych stoisk, gdzie do zdobycia było wiele atrakcyjnych nagród i voucherów na usługi gastronomiczne, kosmetyczne czy fitness.

Imprezę urozmaicały także licytacje cennych przedmiotów, takich jak koszulki słynnego reprezentanta Holandii w piłce nożnej Marco van Bastena, kija hokejowego Arona Chmielewskiego, reprezentanta Polski i kilkukrotnego mistrza Czech z drużyną z Trzyńca, czy koszulki mistrzyni MMA Joanny Jędrzejczyk. 

Niemałą atrakcją był pokaz ultrafioletu, który zrobił duże wrażenie na zgromadzonej publiczności.

 

 

Charytatywny Mecz Hokejowy

Nie tylko dostarczył emocji sportowych, ale przede wszystkim pokazał siłę społeczności, gotowej wesprzeć potrzebujących. 

Kwota ponad 139 tysięcy złotych to rezultat hojności mieszkańców i darczyńców spoza Polski, którzy wspólnie dali wyraz solidarności i współczucia dla Kajtka z Nowej Wsi.

MOWP podkreśla, że zorganizowane dotychczas mecze zawsze kończyły się ogromnym sukcesem finansowym, co świadczy o wielkim wsparciu społeczności lokalnej. Dotychczas udało się zebrać ponad pół miliona  złotych na leczenie i rehabilitację podopiecznych fundacji.

 

„Była fantastyczna atmosfera, ciekawe pokazy oraz zaskakujące sytuacje na tafli a także wygrana przez naszych Reprezentantów – Julia Wróblewska i Jan Kliment sztafeta kurczaków. Wynik sportowy schodzi na dalszy plan, ale odnotujmy, że pokonaliśmy drużynę Przyjaciół Fundacja „Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy” 5:4” – podsumowali wydarzenie artyści.

Zagrali w składzie: Tomasz Rajski, Roman Polko, Julia Wróblewska, Tomasz Lebuda, Wiesław Tupaczewski, Mariusz Gabrek, Jan Kliment, Mateusz Dewera, Adam Grzanka, Krzysztof Seeman, Paweł Zygmunt, Wojciech Wojciechowski, Mariusz Siudek, Mariusz Kieca, trenerzy: Józef Chrząstek, Wiesław Jobczyk i Aron Chmielewski, sędziował Waldemar Kupiec, a konferansjerom pomagał Andrzej Tomanek. 

 

 

 

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

.
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . .