Radny Przewoźnik chce dworca autobusowego

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   21 października 2021 17:26

Do prezydenta Oświęcimia trafiła interpelacja z zapytaniem, czy w mieście powstanie dworzec autobusowy? A jeśli tak to gdzie i za ile?

Autorem dokumentu jest Jakub Przewoźnik, radny klubu radnych Prawo i Sprawiedliwość w Radzie Miasta Oświęcimia.

„Oświęcimianie, z racji m.in. dość ubogiego lokalnego rynku pracy czy ograniczonego dostępu do specjalistycznej opieki medycznej, potrzebują na co dzień doskonałego skomunikowania z większymi metropoliami jak Kraków, Bielsko czy Katowice. Obecne gospodarcze trendy oraz samorządowa logika nakazywałaby stawiać w tym względzie przede wszystkim na komunikację publiczną” – stwierdza Jakub Przewoźnik.

Radny uważa budowę nowego dworca kolejowego za krok w dobrym kierunku. Zauważa jednak potrzebę uporządkowania obecnych, jak mówi, chaotycznych rozwiązań w zakresie komunikacji autobusowej.

„A jak to wygląda z perspektywy pasażera w praktyce? Nie ma dziś w Oświęcimiu jednego miejsca, z którego wyjeżdżałyby busy i autobusy we wszystkich strategicznych kierunkach. Kierunek na Tychy – no to szukamy przystanku na Starym Mieście. Do Kęt – to chyba trzeba podejść na przystanek pod Kaufland. Żeby złapać busa do Krakowa (przez Żarki) – najlepiej iść na prowizoryczny, urągający estetyce, przystanek pod lodowisko. Jeśli do Krakowa, ale przez Zator – lepszy będzie zdaje się przystanek przy „Chemiku”… Panie Prezydencie, są to rozwiązania, które wołają o pomstę do nieba. To jest codzienna gehenna dla mieszkańców Oświęcimia!” – grzmi radny PiS w interpelacji.

Przewoźnik zwraca uwagę, że w miejscowościach niezbyt odległych od stolicy powiatu pasażerowie busów i autobusów mają łatwiej. Wymienia Chrzanów i Libiąż oraz Zator i Kęty.

„Jak to możliwe, że w Oświęcimiu, gdzie byłoby to istotne także ze względu na duży ruch turystyczny, tak drastycznie zaniedbano temat?” – pyta radny miejski.

Docieka też, czy włodarz miasta przewiduje stworzenie przestrzeni, która będzie pełnić funkcję dworca autobusowego i jakie mogą być koszty takiego przedsięwzięcia. Chce również poznać potencjalną lokalizację takiego miejsca.

„Kiedy w Oświęcimiu powstanie dworzec autobusowy?” – tym pytaniem Jakub Przewoźnik kończy interpelację.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .