• * Na Maku zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)

alert 24

zgłoś

interwencję

  • logowanie / rejestracja Twoje konto
    logowanie / rejestracja
  • * Na Maku zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)

Radni Prawa i Sprawiedliwości na tropie starosty

Reklama

Poseł Dorota Niedziela uwieczniła swojego męża na nagraniu wideo w Warszawie. Radni Prawa i Sprawiedliwości pytają o obecność starosty w stolicy.


Niedługo po tym, jak Dorota Niedziela uwieczniła i opublikowała na Facebooku wizerunek swojego męża Marcina Niedzieli, starosty oświęcimskiego, wykonującego zdjęcie w Warszawie, Jarosław Jurzak, szef radnych klubu PiS w radzie powiatu, wysłał do starostwa pytania:
"W związku z opublikowaniem w godzinach wieczornych 26 października 2020r. na profilu społecznościowym przez Poseł na Sejm RP Panią Dorotę Niedzielę materiału filmowego potwierdzającego obecność w w/w dniu Starosty Oświęcimskiego Pana Marcina Niedzieli na manifestacji o charakterze otwartym i publicznym w Warszawie przy kościele na Placu Trzech Krzyży prosimy o pilną odpowiedź w zakresie statusu wykonywanych obowiązków przez Pana Starostę Marcina Niedzielę w dniach do 26.l0-2020r. do dnia 30.10.2020r:

1. Czy Pan Starosta Marcin Niedziela w w/w dniach jest lub zamierza być w pracy w budynku Starostwa?

2. Czy Pan Starosta Marcia Niedziela przebywa w delegacji służbowej - jeśli tak prosimy o ksero delegacji i określenie środka transportu z zasobów starostwa, z którego korzysta?

3. Czy Pan Starosta Marcin Niedziela w w/w dniach ma udzielony urlop - jeśli tak prosimy o potwierdzenie pisemne udzielonego obowiązku z informacją, kto pełni zastępstwo, szczególnie w momencie kiedy sami Państwo na stronach
internetowych Powiatu Oświęcimskiego piszecie cyt.: „…Komplikuje się sytuacja w Szpitalu Powiatowym w Oświęcimiu. O problemach placówki, która decyzją wojewody małopolskiego pełni wiodącą rolę w Małopolsce Zachodniej w walce z koronawirusem...”?

4. Czy Pan Starosta Marcin Niedziela przebywa w w/w dniach na zwolnieniu lekarskim? Wydaje się to nieprawdopodobne, bo nie można chyba uwierzyć, że odpowiedzialny człowiek, podejrzewający objawy jakiekolwiek choroby lub będący w procesie leczenia samowolnie wraz żoną udaje się na manifestacje o charakterze otwartym i publicznym w Warszawie"?

Na pytania radnego Jarosława Jurzaka odpowiedzi udzieliła Beata Chmielowska, sekretarz powiatu:

"W odpowiedzi na zapytanie z dn. 27.10.2020 r., dotyczące cyt.: „statusu wykonywanych obowiązków przez Pana Starostę Marcina Niedzielę w dniach od 26.10.2020 r. do dnia 30.10.2020 r.” uprzejmie informuję:

1. w dniu 26. października 2020 r. Pan Starosta był obecny w pracy w budynku Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu,

2. od dnia 27 października 2020 r. do dnia 29 października 2020 roku, Pan Starosta jest nieobecny w pracy, a jego nieobecność jest usprawiedliwiona,

3. w powyższym okresie Starosta nie przebywał na delegacji, a tym samym nie korzystał z samochodu służbowego,

4. zgodnie z Regulaminem organizacyjnym Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu, w przypadku nieobecności w pracy starosty, obowiązki przejmuje wicestarosta"

Poprosiłem Marcina Niedzielę, o komentarz do pisma radnego Jarosława Jurzaka. Starosta skomentował sprawę w jednym zdaniu.
„Jak czytam, panu przewodniczącemu klubu PiS nie wystarczy już kontrola  sumienia, światopoglądu, wyznania, rodziny, ale pragnie też kontroli wolnego czasu wciąż wolnych ludzi” - odpowiedział eFO Marcin Niedziela, starosta oświęcimski.

Jutro wrócimy do sprawy, gdyż Prawo i Sprawiedliwość wystosowało kolejne zapytania, tym razem nie tylko do władz powiatu, ale też do sterników samorządu miasta Oświęcimia.