Radni PiS wnioskują, prezydent dezynfekuje ławki i przystanki

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   27 marca 2020 14:00

Dzisiaj rano radni PiS Rady Miasta Oświęcimia zawnioskowali do prezydenta miasta o dezynfekcję przystanków autobusowych i innych miejsc publicznych.

Krzysztof Kuczek, Waldemar Łoziński i Jakub Przewoźnik, rajcy z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, zwrócili uwagę, że oświęcimianie bardzo odpowiedzialnie odnieśli się do rekomendacji i apeli o pozostanie w domach.

„Niemniej jednak część osób zmuszona jest korzystać z komunikacji miejskiej udając się do pracy, robiąc zakupy dla osób starszych i samotnych lub po prostu dla swych rodzin. Nie mając wyboru, muszą korzystać z miejsc publicznych, takich jak przystanki komunikacji miejskiej. W związku z powyższym, zasadnym jest pilnie rozpoczęcie dezynfekcji tychże miejsc w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców Oświęcimia” – napisali radni we wniosku przesłanym prezydentowi drogą elektroniczną.

Niecałe pięć godzin później otrzymaliśmy z magistratu komunikat, że od jutra Miejski Zakład Usług Komunalnych w Oświęcimiu przystępuje do dezynfekcji wiat i ławek na przystankach autobusowych.

„Dwuosobowa ekipa w specjalnych ubraniach ochronnych umyje i odkazi w sumie 76 wiat przystankowych. W pierwszej kolejności z użyciem płynu dezynfekującego oczyszczone zostaną przystanki w Starym Mieście. Potem pracownicy przejadą na osiedla Chemików, Błonie i Zasole. Kolejnym punktem będą wiaty na osiedlu Stare Stawy, Monowice i Dwory” – wylicza Katarzyna Kwiecień, rzecznik prasowa Urzędu Miasta Oświęcimia.

Osoby odpowiedzialne za te działania specjalnymi preparatami potraktują także ławki na przystankach autobusowych komunikacji miejskiej.

„Środki ostrożności stosowane są w autobusach komunikacji miejskiej. Dla bezpieczeństwa pasażerów codziennie myte są poręcze, biletomaty, kasowniki i inne elementy wyposażenia autobusów, najczęściej dotykane przez pasażerów. W autobusach otwierane są wszystkie drzwi, aby ograniczyć kontakt pasażerów z przyciskami i jak najbardziej przewietrzyć pojazd” – dodaje Katarzyna Kwiecień.

Swoje działania sanitarne rozpocznie też jutro Zakład Usług Komunalnych w Oświęcimiu, którego pracownicy zdezynfekują jutro ławki znajdujące się na placu Pokoju, przy Oświęcimskim Centrum Kultury, wzdłuż  alei Tysiąclecia, na skwerze przy ulicy 3 Maja, Rynku Głównym, Bulwarach, placu Kościuszki i w parku na Zasolu. Dodatkowo odkażą metalowe barierki przy schodach prowadzących na bulwary i mostek na placu Pokoju.

Ważne

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19.

Choroba objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem. Jeżeli masz te objawy i mogłeś / mogłaś mieć styczność z osobami zarażonymi nie idź do lekarza lub SOR – pozostań w domu i zadzwoń do sanepidu lub innych jednostek specjalnie powołanych na czas pandemii:

– 800 190 590 – numer infolinii Narodowego Funduszu Zdrowia dotyczącej postępowania w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem,
– 604 197 624 lub 33 843 09 28 – telefony całodobowe do Powiatowej Państwowej Inspekcji Sanitarno-Epidemiologicznej w Oświęcimiu,
– 33 844 89 80 – telefon całodobowy do Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Oświęcimiu.

 

Więcej informacji na temat koronawirusa można uzyskać pod hashtagiem:

#koronawirus

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ostatnie wpisy
Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .