Radni PiS oczekują kontroli w żłobku

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   7 stycznia 2020 17:43

Radni PiS z oświęcimskiej rady miasta apelują do prezydenta o kontrolę w niepublicznym żłobku, w którym mogło dojść do stosowania przemocy wobec dzieci.

Informację o tym, że jedna z opiekunek i osoba zarządzająca żłobkiem stosowały wobec maluchów przemoc fizyczną i psychiczną, ujawniliśmy w miniony piątek. Wtedy też Prokuratura Rejonowa w Oświęcimiu wszczęła śledztwo w tej sprawie.

Wczoraj członkowie Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Oświęcimia wystosowali list otwarty do prezydenta Janusza Chwieruta, dotyczący opisywanych przez nas zdarzeń.

Treść listu publikujemy zachowując oryginalną pisownię:

„W związku z informacjami jakie ukazały się w mediach mogącymi świadczyć o tym, że w oświęcimskim żłobku przy ul. Szpitalnej mogło dochodzić do przemocy wobec dzieci oczekujemy podjęcia niezwłocznych działań kontrolnych w w/w placówce i przedstawienie jej wyników opinii publicznej i radnym Miasta Oświęcim na najbliższym posiedzeniu Rady Miasta.
Zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 organem, który monitoruje warunki i jakość opieki w żłobkach jest wójt, burmistrz lub prezydent miasta”.

Katarzyna Kwiecień, rzeczniczka oświęcimskiego magistratu, poinformowała dzisiaj w rozmowie z Polsat News, że w niepublicznym żłobku odbywały się kontrole.

„Ostatnia miała miejsce 31 października. Nie zauważono uchybień. Nie mieliśmy sygnałów o nieprawidłowościach. To pierwsze takie zastrzeżenia odnośnie tej placówki” – powiedziała Katarzyna Kwiecień.

Po doniesieniach medialnych o prawdopodobieństwie stosowania przemocy psychicznej i fizycznej wobec dzieci przez część personelu prywatnego żłobka, prezydent zlecił kolejną kontrolę.

„We wtorek pracownice wydziału spraw obywatelskich udały się do placówki. Niestety, była zamknięta. Próby będą ponawiane. Na podstawie wniosków pokontrolnych miasto zadecyduje, czy występowały uchybienia i należy wykreślić żłobek z rejestru” – dodała rzeczniczka.

Zobacz również:

Przemoc w żłobku. „Dzieci były szarpane, zamykane w komórce…”

Zobacz również:

Magistrat skontrolował prywatny żłobek

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ostatnie wpisy
Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .