Radni PiS donoszą na prezydenta Oświęcimia do RIO

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   24 września 2021 17:53

Pismo dotyczące oświęcimskiej afery bilbordowej złożyli w Regionalnej Izbie Obrachunkowej radni klubu Prawo i Sprawiedliwość w Radzie Miasta Oświęcimia.

Waldemar Łoziński i Jakub Przewoźnik pytają w piśmie do RIO, czy prezydent miasta może wydatkować publiczne pieniądze na oderwane od samorządowych potrzeb działania.

Mowa o bilbordach o treści „Tworząc wadliwe prawo rząd PiS pozbawił miasto Oświęcim 11 milionów złotych. Prezydent Oświęcimia”, które podpisany na nich Janusz Chwierut nakazał ustawić przy wjazdach do Oświęcimia.

PiS zareagowało interpelacją radnego, a po niezadowalającej odpowiedzi od prezydenta, apelem do włodarza i mieszkańców miasta. Teraz radni Prawa i Sprawiedliwości o pomoc w swoich dociekaniach proszą Regionalną Izbę Obrachunkową w Krakowie.

Łoziński i Przewoźnik komunikat widniejący na bilbordach nazywają kłamliwym. A całą akcję bilbordową Janusza Chwieruta działaniem o wyraźnym zabarwieniu politycznym, czy propagandowym.

Treść pisma publikujemy poniżej.

Zobacz również:

Afery bilbordowej ciąg dalszy. Radni PiS apelują

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ostatnie wpisy
Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .