Radiowóz z kolumny prezydenckiej potrącił dziecko – FOTO

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   4 października 2018 18:07

Radiowóz jadący w kolumnie prezydenta Andrzeja Dudy, który dzisiaj odwiedził Oświęcim, potrącił dziewięciolatka. Dziecku nic się nie stało.

Dowiedzieliśmy się, że kolumna wjeżdżała z ulicy Słowackiego w Wyspiańskiego, jadąc w kierunku oświęcimskiego starostwa, tuż przy Komendzie Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Ze wstępnych ustaleń, poczynionych przez eFO wynika, że dwaj chłopcy przejeżdżali na hulajnogach przez przejście dla pieszych na ulicy Wyspiańskiego. Jeden przejechał na drugą stronę, natomiast drugi, mieszkający w pobliżu, uderzył w bok radiowozu, którym jechali policjanci zabezpieczający dzisiejszą wizytę prezydenta Dudy przed Oświęcimskim Centrum Kultury.

Ratownicy medyczni przewieźli dziecko pod opieką matki do Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu. Dowiedzieliśmy się, że dziewięciolatek, ze względu na niewielką prędkość pojazdu, nie doznał obrażeń ciała, a jedynie lekkich potłuczeń. Prawdopodobnie jeszcze dzisiaj opuści szpitalny oddział ratunkowy.

Przypomnijmy, że 10 lutego 2017 roku, także w Oświęcimiu, kolumna rządowa, wioząca ówczesną premier Beatę Szydło, także uległa wypadkowi, którego skutki były jednak o wiele poważniejsze. Sprawa oskarżonego o spowodowanie wypadku 22-letniego oświęcimianina Sebastiana K., rozpocznie się 16 października przed Sądem Rejonowym w Oświęcimiu.

 

Przeczytaj również:

Prezydent odwiedził dziewięciolatka w mieszkaniu – FILM

Komentarze
 • 5 października 2018 07:35

  kazimierz 01

  A może jakieś zdjęcie ze spotkania Prezydenta z mieszkańcami. Czy jedynym wydarzeniem tego dnia było wbiegnięcie chłopaka w radiowóz ?. Słaby jest ten portal.

 • 5 października 2018 15:11

  kazimierz 01

  Ależ się spokojnemu podniosło ciśnienie. Czyżby moja uwaga była trafiona ? Spokojnie chłopaku bo żyłka walnie . Zdania nie zmieniam słaby jest ten portal nie tylko przy okazji wizyty Prezydenta lecz także w reakcji na inne wydarzenia w mieście i okolicach. Proszę to potraktować jako przychylny doping i trening przed dzisiejszym meczem z Cracovią 🙂

 • 6 października 2018 09:12

  Emerytka

  kazimierz 01. A tekst o prezydencie przypominającym o historii Oświęcimia z dnia 05.09.2018 r. jakoś nie został ani doczytany ani obejrzany. Może laicy nie wiedzą, że oprócz tak zwanych “gorących newsów” aby coś rzetelnego opublikować, trzeba temu poświęcić chwilę czasu. No, ale to prawo laików…

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .Archiwa