Rachunek pirata: 20 punktów karnych i zatrzymane prawo jazdy

1 Marcin Cichowski  |   Fakty  |   6 czerwca 2018

Policjanci wydziału ruchu drogowego oświęcimskiej komendy policji zatrzymali prawo jazdy kierowcy, który przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 50 km/godz., a także wyprzedził inne pojazdy na przejściu dla pieszych.

Do zdarzenia doszło wczoraj o godzinie 22 na ulicy Chemików w Oświęcimiu, gdzie policjanci dali sygnał do zatrzymania się kierowcy skody, który jechał z prędkością 108 kilometrów na godzinę na odcinku gdzie obowiązywała prędkość do 50 km/godz., a ponadto wykonywał manewr wyprzedzania innych pojazdów na przejściu dla pieszych.

“Piratem drogowym okazał się 23-letni mieszkaniec Sosnowca. W związku z dwoma poważnymi wykroczeniami policjanci nałożyli na niego kilkusetzłotowy mandat, 20 punktów karnych, a także zatrzymali jego prawo jazdy, które będzie mógł odzyskać za trzy miesiące” – informuje aspirant sztabowy Małgorzata Jurecka, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Mężczyzna musi jednak pamiętać, że gdy odzyska prawo jazdy na jego koncie pozostanie 20 punktów karnych, a kolejne popełnione wykroczenie może oznaczać utratę prawa jazdy z koniecznością ponownego zdania egzaminu.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
KalendariumArchiwa