Pseudograffiti na drzwiach kościoła – FILM, FOTO

0 Paweł Wodniak  |   Fakty  |   12 lutego 2018

Policjanci puszkują sprawców, który pomalowali drzwi kościoła świętego Urbana w Brzeszczach. Prezentujemy film z tego zdarzenia.

Do akcji wandalizmu doszło z 3 na 4 lutego. Złoczyńcy nanieśli napisy „gay cunt pride” i „fuck off” na drzwi i słup ogrodzenia świątyni. Teraz poszukują ich funkcjonariusze brzeszczańskiej kryminalki.

„Sprawcy – młody szczupły mężczyzna, w jasnej czapce wełnianej, jasnym płaszczu z kapturem, ciemnych spodniach oraz towarzysząca mu szczupła kobieta, ubrana na ciemno, tuż przed godziną drugą, weszli na teren przykościelny, nanieśli napisy przy użyciu farby w sprayu, a następnie po kilku minutach opuścili teren przez bramę główną wychodząc na ulicę Piastowską w Brzeszczach” – relacjonuje aspirant sztabowy Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Stróże prawa zabezpieczyli film, na którym widać, jak wandale tworzą pseudograffiti.

„Apelujemy do osób, które rozpoznają parę na zdjęciach lub nagraniu z monitoringu, o kontakt z Komisariatem Policji w Brzeszczach pod numerem telefonu 32 211 15 51 lub z najbliższą jednostką policji pod numerem alarmowy 997. Zapewniamy anonimowość” – dodaje policjantka.

Napisy „gay pride”, „homoph” i „fuck off” pojawiły się także na elewacji gminnego budynku przy ulicy Lipowej, gdzie mieści się wydział edukacji w Brzeszczach. Prawdopodobnie wykonała je ta sama para poszukiwana przez policję.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
KalendariumArchiwa