Przywłaszczyła portfel, grożą jej trzy lata więzienia

1 Paweł Wodniak  |   Fakty  |   20 marca 2018

Nawet trzy lata więzienia grożą młodej kobiecie, która zabrała portfel, zgubiony przez mieszkankę Poręby Wielkiej. Seniorka odzyskała swoją własność.

72-letnia kobieta zgłosiła policji, że zgubiła portfel z pieniędzmi i dokumentami. Policjanci z wydziału kryminalnego ustalili, że do incydentu doszło w jednym z punktów usługowo-handlowych w Starym Mieście w Oświęcimiu.

Pojechali na miejsce i przejrzeli monitoring. Widać na nim młodą kobietę, która idąc w stronę drzwi schyliła się i podniosła jakiś przedmiot, który zabrała ze sobą.

Kryminalni bardzo szybko rozszyfrowali, kim jest „bohaterka” filmu. Pojechali do niej do domu i kazali zwrócić przywłaszczony portfel. Następnie swoje kroki skierowali do porębianki, której przekazali zgubę wraz z całą zawartością.

24-letnia mieszkanka Oświęcimia za swój czyn odpowie przed sądem.

„Znalezioną cudzą rzecz należy zwrócić właścicielowi lub oddać do biura rzeczy znalezionych” – przypomina aspirant sztabowy Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Komentarze
  • 20 marca 2018 14:07

    kazimierz 01

    Nooo, ciekawy będzie wyrok, Sędzia ukradł i okazał się niewinny, Pani znalazła i nie oddała, co teraz będzie ?

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
KalendariumArchiwa