Przyszedł pomóc i okradł znajomego

Redakcja eFO  |   Fakty  |   13 stycznia 2021 13:19

Pięć lat więzienia grozi mężczyźnie, który okradł swojego znajomego. Zanim jednak uległ złodziejskiej pokusie, przyszedł pomóc swojej przyszłej ofierze.

Mieszkaniec bloku na osiedlu Pileckiego w Oświęcimiu poprosił znajomych o pomoc w przeprowadzce. Po pewnym czasie zorientował się, że zginął mu smartfon. Mężczyzna zgłosił sprawę policji.

Właściciel smartfona podzielił się z policjantami, z którymi rozmawiał, swoimi podejrzeniami, co do jednego z pomocników. I okazało się, że się nie mylił.

Funkcjonariusze odzyskali skradzione urządzenie. 49-letniemu mieszkańcowi Oświęcimia, podejrzanemu o kradzież, grozi kara do pięciu lat więzienia.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.