Przygarnij Jurka i spędź z nim tyle czasu, ile chcesz – FILM

Redakcja eFO  |   Fakty  |   27 stycznia 2021 17:24

Jurek Owsiak i jego Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbierają w tym roku pieniądze na laryngologie dziecięcą. Członkowie stowarzyszenia Pozytywni pomagają pięcioletniej Wiktorii z Oświęcimia.

I w tym wspiera ich Jurek

Wiktoria Śmieja zmaga się z obniżonym napięciem mięśniowym i zaburzeniami ze spektrum autyzmu, jednak przyczyn tych schorzeń nie znaleziono. Szereg refundowanych badań nie przyniosło odpowiedzi.      

„Pojawiają się nowe dolegliwości. Przez znacznie powiększone migdałki Wiktoria ma problem z przełykaniem, jej włosy są słabe i wypadają, zęby mocno się kruszą. Każdy głośniejszy dźwięk wywołuje u córki agresję z powodu dużej nadwrażliwości słuchowej” – opisuje problemy córki Katarzyna Śmieja. 

Nadkładem ogromnej pracy udało się poprawić rozumienie mowy, motorykę. Dziewczynka zaczęła mówić.    

„Jesteśmy bardzo szczęśliwi i zmotywowani do dalszej pracy, wiemy jednak, że dopóki nie poznamy naszego przeciwnika, nie będziemy mogli z nim wygrać” – dodaje mama Wiktorii.

Jurek wyszedł spod ręki Agaty Poznańskiej z Chełmka, która go wyszydełkowała. Jest wykonany z wełny i antyalergicznego silikonu. 

 

 

„Liczy sobie 40 cm wysokości, licząc wraz z włosami. Ma twarzowe druciane okulary, świetnie dobrany pasek, niezwykłe trampki i oczywiście kolczyk w uchu. Dzięki ruchomym rączkom, może nawet gestykulować. Całości dopełnia identyfikator ze zdjęciem pierwowzoru” – wyjaśnia Mirosław Semik, wiceprezes stowarzyszenia Pozytywni.

Jurek jest jednym z 20 Jurków wykonanych tą samą metodą, według jednego wzoru. Jurek Owsiak widział Jurka i go zaakceptował. Poprosił też, by Jurki nie dały się sprzedać komercyjnie, ale wsparły cele charytatywne.

Jurka, którego widzicie, podarowała Pozytywnym jego twórczyni Agata Poznańska. Jeśli chcecie zjeść z Jurkiem obiad, kolację, obejrzeć z nim film, albo spędzić upojny wieczór, zapraszamy do udziału w aukcji. 

„Liczymy, że docenicie unikatowość Jurka i jego perfekcyjne wykonanie, a to będzie miało przełożenie na kwotę, którą zakończymy aukcję z Jurkiem w roli głównej” – zachęca do licytacji Semik.

Do aukcji zaprasza Leszek Szuster, dyrektor Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu, który gościł Jurka Owsiaka dwa lata temu w MDSM.

 

 

Link do aukcji:

Pozytywni – Aukcje Dzieciom

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .