Przesadził z prędkością. I z propozycją łapówki…

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   18 września 2020 15:17

41-letni motocyklista najpierw przesadził z prędkością. Następnie zaproponował łapówkę policjantom z grupy Speed. Teraz grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Policjanci z oświęcimskiej drogówki pełnili służbę w ramach grupy Speed, ścigającej przestępców i piratów drogowych. W Osieku na ulicy Karolina dostrzegli motocykl. Jednoślad pędził 120 km na godz. w obszarze zabudowanym. Motocyklista przekroczył zatem dozwoloną szybkość o 70 km na godz.

Mundurowi zatrzymali yamahę. Prowadził ją 41-latek z powiatu bielskiego. Usłyszał, że otrzyma mandat i punkty karne oraz że starci prawo jazdy na trzy miesiące.

„Wtedy mężczyzna wyjął z portfela kilka banknotów, włożył do dokumentów od pojazdu, a następnie przekazał je policjantom ze stwierdzeniem, że „mogą się jakoś dogadać”. Funkcjonariusze poinformowali motocyklistę, że w ten sposób dopuścił się przestępstwa, więc zostaje zatrzymany” – mówi aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

41-latek trafił do celi w Komendzie Powiatowej Policji w Oświęcimiu. Następnie usłyszał prokuratorskie zarzuty wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu. Teraz grozi mu kara nawet do 10 lat więzienia.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa