Przepłyń Sołę kajakiem – FILMY, FOTO

0 Jola Wodniak  |   Fakty,Turystyka  |   27 maja 2018

Wystarczy godzina, by przeżyć fajną przygodę w Oświęcimiu. Tym razem miasto proponuje spływ kajakami po Sole.

Dwa tygodnie temu w samo południe rozpoczął się oświęcimski sezon kajakowy. W co drugą niedzielę mieszkańcy i turyści mogą przepłynąć kajakami dwuipółkilometrowy odcinek Soły.

Start następuje na Bulwarach na tzw. plaży. Tam wypożyczymy dwuosobowy kajak i uzyskamy informacje dotyczące spływu Sołą do Broszkowic.

Obserwuj Fakty Oświęcim na Instagramie:

Osoby, które do tej pory nie miały do czynienia z kajakarstwem, przejdą krótkie szkolenie, które prowadzą ratownicy z miejskiego koła Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Oni też odpowiedzą na wszystkie pytania, zwłaszcza od początkujących.

Przepłynięcie proponowanej trasy, po dość płytkim odcinku rzeki ma zająć około 40 minut. Ci, którzy myślą, że może nie starczyć im sił, nie muszą się przejmować. Nurt rzeki dopomoże im w dopłynięciu do Broszkowic. Tam na kajakarzy czekać będzie bus, który przywiezie ich do Oświęcimia, a wszystko w cenie biletu.

Wypożyczenie kajaku kosztuje 20 złotych w przypadku dwóch osób dorosłych, albo 16 złotych, gdy płynie dorosły wraz z dzieckiem.

 

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
KalendariumArchiwa