Przejście podziemne zamiast kładki wciąż aktualne? – FILM

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   29 września 2020 13:15

Andrzej Adamczyk, obecny minister infrastruktury potwierdził, że w Oświęcimiu w miejsce kładki kolejowej nad peronami powstanie przejście podziemne.

Ponad dwa lata temu władze kolei wraz z Andrzejem Adamczykiem, ministrem infrastruktury, zapowiadały, że podczas modernizacji linii kolejowej z Oświęcimia do Czechowic-Dziedzic zniknie kładka pieszo-rowerowa nad peronami i pojawi się nowa.

Miała być dwukrotnie szersza i zadaszona. Właśnie z tego ponad stumetrowego obiektu schodami lub windą pasażerowie dostawaliby się na perony.

W kwietniu ubiegłego roku, przy okazji przywrócenia ruchu pasażerskiego na starym jeszcze szlaku z Krakowa Głównego przez Oświęcim do Czechowic, pytany przez reportera Faktów Oświęcim minister Adamczyk przyznał, że wymiany starej kładki na nową jednak nie będzie. Powstanie natomiast przejście podziemne pod peronami.

Podczas niedawnego otwarcia nowego dworca kolejowego w Oświęcimiu Andrzej Adamczyk potwierdził Faktom Oświęcim, że przejście podziemne jest w projekcie dalszej przebudowy stacji.

Pozostaje tylko mieć nadzieję, że budowa pieszo-rowerowej przeprawy pod peronami dworca kolejowego w Oświęcimiu przetrwa po rekonstrukcji rządu.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa