PRZECISZÓW. Parada Rocka po raz drugi z Faktami Oświęcim

Jola Wodniak  |   Fakty  |   23 maja 2013 19:25

W sobotę 25 maja w Domu Kultury w Przeciszowie nastąpi druga odsłona Parady Rocka. Imprezie patronują Fakty Oświęcim.

Poniżej przedstawiamy wykonawców

DZIOŁO – prawdziwa legenda sceny reggae, ska z Kobióra. Zespół, który w 2002 roku podbił Przystanek Woodstock w Żorach. Każdy zna melodyjne „Zamyślone Głowy”, które nieoficjalnie nazywa się hymnem Woodstocku.

BUNKIER – równie barwna postać polskiej sceny, tym razem punk rockowej. Grupa zapisała się w pamięci festiwalu Jarocin i wielu innych ważnych imprez muzycznych. Niezwykle życiowe teksty oraz zróżnicowana muzyka punk, reggae czy ska objawiają się w takich perłach jak „Pan Heniek”, „Przez Ulice” czy „Szpital Psychiatryczny.

EIGHT BALL – młoda krew z Brzeszcz, dzięki której lokalne koncerty cieszą się zaskakująco wysoką frekwencją. Niesamowicie melodyjny wokal Moniki z charyzmą Buby tworzą ambitną muzykę z korzeniami punkowymi. Owocem trzech lat wspólnej gry są takie utwory, jak „Premier”, „Wracaj” czy „Lody”.

RATELS – kolejna niezwykle energetyczna grupa lokalna, wykonująca muzykę ska w połączeniu z punkiem. To wszystko razem z instrumentem dętym daje napęd do tworzenia wpadających w ucho kawałków, jak „Kurs pogowania” oraz „Ska-Man”.

SERSO – zespół założony w 2010 roku, który zaskakuje bardzo dopracowanymi i pomysłowymi piosenkami, utrzymanymi w stylistyce twórczości polskiego Zabili Mi Żółwia. Wielki potencjał prosto z Pszczyny, odpowiedzialny za świetne utwory, jakimi bez wątpienia są „Pewnego razu” i „Blask wolności”.

HITCHHIKERS – niedawno powstała oświęcimska grupa, której cechą charakterystyczną są ciężkie brzmienia gitar oraz bardzo charakterystyczny wokal Ani, doprawiony w niektórych momentach świetnym pazurem. Ostatnio grupa nagrała kawałek „Betonowe twarze”, w którego powodzenie nie trzeba nawet wątpić.

Wstęp na koncerty kosztuje 5 złotych.

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Kliknij TUTAJ

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Zaszczepisz się przeciwko COVID-19?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .