Promyk potrzebuje pomocy przez COVID-19 – FOTO

Jola Wodniak  |   Fakty  |   11 września 2020 16:43

Stowarzyszenie dla Dzieci Niepełnosprawnych Promyk potrzebuje 15 tysięcy złotych, by wymienić podłogę w salach do rehabilitacji.

Promyk prowadzi rehabilitację ruchową, fizjoterapię, terapię psychologiczną oraz logopedyczną, terapię integracji sensorycznej, dogoterapię i terapię zajęciową. Dawny budynek szkoły stał się drugim domem dla prawie stu podopiecznych.

 

 

„W związku z wprowadzeniem stanu epidemicznego postawiono przed nami nowe wyzwania, którym nie możemy w pełni sprostać” – apeluje Anna Jekiełek, organizatorka zrzutki.

Wpłacam datek dla Promyka

Dwie z sal rehabilitacyjnych, każda o powierzchni około 40 metrów kwadratowych, na których prowadzone są codziennie rehabilitację ruchową, nie spełniają wymogów Głównego Inspektora Sanitarnego.

 

 

Dotyczy to konieczności przeprowadzania pełnej dezynfekcji powierzchni, z którymi stykają się podopieczni stowarzyszenia, a niemożliwe jest to z powodu zastosowania wykładziny dywanowej na podłodze. 

„By realizować rehabilitację tymczasowo przenieśliśmy sprzęt do pomieszczenia szatni podopiecznych oraz pomieszczenia socjalnego pracowników” – tłumaczy Anna Jekiełek.

Jednak „Promyczki” nie czują się tam komfortowo i chcą jak najszybciej powrócić do bezpiecznego i dobrze znanego miejsca. 

Wpłacam datek dla Promyka

 

 

„Obecne wymogi sanitarne z pewnością będą nam towarzyszyć jeszcze długo więc wymiana okładziny staje się dla nas priorytetem” – wyjaśnia Jekiełek.

Promyk od lat każdą złotówkę przeznacza na terapię i rehabilitację, dlatego też nie posiada finansów, które pozwoliłyby na ten remont.

Łączny koszt remontu to 15 tysięcy złotych

„Potrzebujemy Państwa pomocy. Każdy Państwa gest jest dla nas cenny i ważny. Zainwestuj w radość, zdrowie, szczęście naszych Promyczków” – proszą członkowie stowarzyszenia Promyk.

Wpłacam datek dla Promyka

 

 

Wpłacam datek dla Promyka

 

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ostatnie wpisy
Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .