Promile za kierownicą

0 Paweł Wodniak  |   Fakty  |   9 października 2019 13:20

Policjanci z oświęcimskiej drogówki wyeliminowali z ruchu kolejnych dwóch przestępców drogowych, którzy wsiedli za kierownicę samochodów po alkoholu.

Mundurowi w białych czapkach często sprawdzają trzeźwość kierowców w Oświęcimiu na ulicy Dąbrowskiego przy zjeździe z mostu Piastowskiego. Robią to o rożnych porach dnia.

Do rutynowej kontroli stanu trzeźwości zatrzymali fiata tipo. Urządzenie pokazało promil alkoholu w wydychanym przez kierowcę powietrzu. 64-letniemu obywatelowi USA grozi kara do dwóch lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów i surowe konsekwencje finansowe.

Podobnych sankcji może się spodziewać 30-letni mieszkaniec powiatu niżańskiego, zatrzymany w tym samym miejscu, co Amerykanin. Mężczyzna prowadził forda focusa, choć w jego żyłach krążyło 0,65 promila alkoholu.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa