Progres w rozwiązywaniu kobiecych problemów

1 Materiał sponsorowany  |   Fakty,Styl życia  |   2 lutego 2018

Od listopada Centrum Progres znajdujące się przy ulicy Unii Europejskiej 10 oferuje fizjoterapię kobiet w ciąży, po porodzie i z problemami natury kobiecej.

Terapie grupowe i indywidualne

W ofercie znajdują się zarówno zajęcia grupowe jak i terapie indywidualne. Wszystkie spotkania prowadzone są przez fizjoterapeutkę specjalizującą się w terapii ginekologiczno-położniczej oraz uroginekologicznej.

Wiele kobiet w okresie ciąży i po porodzie boryka się z takimi problemami jak bóle kręgosłupa, głowy, obrzęki kończyn, bóle w obrębie miednicy, rozejście mięśni prostych brzucha, blizna po cesarskim cięciu, nietrzymanie moczu, dyskomfort związany z nieprawidłowym ustawieniem kości guzicznej.

Warto wiedzieć

Istnieją bezpieczne metody pracy z takimi dolegliwościami, nawet w okresie ciąży. Nie trzeba borykać  się z takimi problemami, warto skorzystać z terapii aby pozbyć się uciążliwych dolegliwości i cieszyć się okresem ciąży i macierzyństwem.

Centrum Progres oferuje:

– Zajęcia grupowe skierowane są do kobiet w ciąży, w okresie połogu, dla mam z dziećmi, a także dla wszystkich kobiet chcących poprawić funkcjonowanie mięśni dna miednicy (tzw. Mięśnie Kegla).

– Zajęcia Aktywne 9 Miesięcy przygotowują panie do kolejnych etapów ciąży oraz do porodu, znaczna część zajęć poświęcana jest nauce oddechu, świadomego rozluźnienia i innych technik przydających się na sali porodowej.

– Programy Atrakcyjna Mama i Aktywna Mama i Maluch przeznaczone są dla pań, które chcą w bezpieczny sposób wrócić do formy. Na zajęcia zapraszamy panie, które chcą poćwiczyć w gronie mam ale również te, które chcą ćwiczyć wspólnie ze swoimi dziećmi.

– Na trening dna miednicy, dedykowany dla kobiet planujących ciążę, po porodzie i w okresie menopauzalnym zapraszamy na zajęcia PelviBalance.

 

Dla kobiet w każdym wieku

Terapia indywidualna jest kierowana do kobiet w każdym wieku. Jeśli planujesz ciążę, jesteś w ciąży lub wciąż borykasz się ze skutkami okresu ciąży i porodu te spotkania są dla Ciebie. W trakcie sesji terapeuta przeprowadzi wywiad, diagnozę oraz terapię opierającą się na technikach manualnych oraz doborze odpowiednich ćwiczeń.

Nowa grupa

Od lutego rusza kolejna nowa grupa dla kobiet w ciąży.

Zadzwoń pod numer telefonu 694 847 587 lub odwiedź nas
na centrum-progres.pl lub na naszym funpage’u na facebooku.

Dzień bezpłatny

W sobotę 17 lutego w godzinach 9-12 Centrum Progres zaprasza na dzień bezpłatnych konsultacji dla kobiet z fizjoterapeutą w specjalności uroginekologicznej, przy problemach z nietrzymaniem moczu, rozejściem mięsni brzucha, czy blizny po cesarce.

Zapisów można dokonać pod numerem telefonu 694 847 587.

 

 

 

Komentarze
 • 4 lutego 2018 19:19

  Marta Cz.

  O Progresie dowiedziałam się kilka miesięcy temu z ulotki informacyjnej w Szkole Rodzenia, jednak wtedy byłam na początku swojej “przygody” z ciążą i ulotka trafiła do szuflady pod tytułem “może kiedyś”…
  Dzień porodu zbliżył się jednak nieubłagalnie szybko i na kolejnych zajęciach w Szkole Rodzenia poznałam fizjoterapeutkę, która “opiekuje się” pacjentkami w Progresie. Kilka słów o tym czym się konkretnie zajmuje spowodowało, że nie czekając już na nic otworzyłam szufladę i czym prędzej umówiłam się na spotkanie. I to był strzał w 10!

  Wspaniała atmosfera, intymność, zrozumienie, cała masa ważnych informacji i przydatnych rad na czas do porodu / porodu i chwile po powrocie do domu z maleństwem.

  Jestem przekonana, że zaprezentowane i przećwiczone aktywności ( oddechy, masaż, jogiczne asany i proste ćwiczenia) pozwolą mi spokojniej i łatwiej przejść przez ten niełatwy czas.

  Bardzo dziękuję i z całego serca polecam każdej Kobiecie, niezależnie od etapu życiowego, na jakim aktualnie jest.

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
KalendariumArchiwa