Programowanie i algorytmika w Ekonomiku

Paweł Wodniak  |   Edukacja,Fakty  |   29 września 2020 15:15

Młodzież z Ekonomika wzięła udział w projekcie edukacyjnym IT for SHE. Celem było zaciekawienie, głównie uczennic, tematyką programowania i algorytmiki.

W zajęciach, prowadzonych przez studentki informatyki z Politechniki Wrocławskiej, za pomocą do platformy zdalnego nauczania, uczestniczyli uczniowie II i III klas ekonomicznych.

„Udało się zorganizować zajęcia w taki sposób, że mogli w nich wziąć udział także uczniowie którzy byli nieobecni w szkole. Zajęcia odbywały się w formie hybrydowej” – relacjonuje Monika Wróbel, nauczycielka i opiekunka projektu w Powiatowym Zespole nr 4 Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Oświęcimiu

Nauczyciel prowadzący z większą częścią uczniów przebywał w klasie. Studentki prowadziły zajęcia zdalnie, a uczniowie nieobecni mogli uczestniczyć w projekcie przebywając w domu.

„Mamy nadzieję, że chociaż trochę zaciekawiłyśmy uczniów programowaniem, a przekazana wiedza okaże się przydatna” – komentują Alicja Kucharska i Natalia Nadolna z Politechniki Wrocławskiej.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa